Wpis z mikrobloga

pierwszy raz od prawie miesiąca udało mi sie spojrzeć w miare czyste niebo, uwielbiam zimowe gwiazdozbiory z łowcą na czele
( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
kadr troche krzywy, bo ciężko bez statywu, dobrze było położyć aparat
Jakby ktoś pytał
canon 600D/50mm f1,8/iso800/1 klatka 1.6s
#astrofotografia #astronomia #astrofoto #kosmos #gwiazdy
KosmicznyJanusz - pierwszy raz od prawie miesiąca udało mi sie spojrzeć w miare czyst...

źródło: comment_1640204069spmzNeGGaFLH5fwyQ5sMkK.jpg

Pobierz
  • 18
@280bhp kurde, zawsze mam problem aby połączyć widziane przezemnie gwiazdy w kostelacje pezedstawione w atlasach nieba. Przecież to co widać na Twoim zdjęciu i to co ja widzę nie ma się w ogóle do tego co przedstawiłeś jako Orion. ¯_(ツ)_/¯ chyba to przez słaba widoczność z mojego pola czy jak?
@280bhp próbowałem to z kostelacja wielkiej niedzwiedzicy, gdzie to widzę wielki wóz, zresztą jak pewnie większość ludzi. Po prostu z mojego pola nie są dobrze widoczne dla nieuzbrojonego oka wszystkie punkty tworzące konstelacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Berkel_88: Co jak co ale Orion to dla mnie najbardziej charakterystyczny gwiazdozbiór nieba. Po nim są Kasjopeja i asteryzm Wielki Wóz.
Lecąc samotnie w kapsule Sojuza to pierwsze co bym szukał w celu orientacji w przestrzeni. Orion leży na równiku niebieskim i licząc najjasniejsze gwiazdy ma ich najwięcej ze wszystkich gwiazdozbiorów.
Kasjopeja


@cation: kolejna śmieszna nazwa z mitologii greckiej, przyjdzie w końcu czas, kiedy to powstaną nowe konstelacje z nowymi nazwami. Już czas odejść od tych zamordystycznych nazw, uciemiężających prosty, chłopski rozum.
@KosmicznyJanusz: dlatego napisałem, że i 100 nawet. ISO daj 1600 albo 2000. A czas ekspozycji do wiadomo, tak długo jak gwiazdki jeszcze są kropkami ;)

PS. moje początki z astro to właśnie szeroki kąt, dłuższy czas i stackowanie. Fajne panoramy nieba można było robić.
Zaczynałem też od montażu EQ3-2. Można tanio wyłapać a przy niewymagającej ogniskowej też uzyskać fajne efekty.
mirekwirek - @KosmicznyJanusz: dlatego napisałem, że i 100 nawet. ISO daj 1600 albo 2...

źródło: comment_16406956043nawEdJghekLLP2LQxlptw.jpg

Pobierz