Wpis z mikrobloga

Kochani (i Ci nie kochani) taki mam problem: mam internet w upc, router ładnie skonfigurowany by wyciągał niemal maksymalną przepustowość, podłączone trzy urządzenia, dwa laptopy i jeden telefon. Problem jest taki że w moim laptopie spontanicznie rozłącza się połączenie od czasu do czasu. Tak jakbym kliknął "rozłącz się" na liście sieci bezprzewodowych. Połączyć się mogę dopiero za n-tą próbą.

Pewnego dnia zrobiłem reinstall wszystkiego co związane z siecią, sterowniki, itp. Niestety problem występuje w dalszym ciągu. Inne urządzenia nie mają problemu, a komputer którego używam nie ma również problemu z innymi sieciami, tylko z tą.

Cytując klasyka:

Co to #!$%@? jest?!


Pytam: w czym rzecz?

#problem #polaczenie #internet #windows #upc #wifi #router #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@Bunkier: Niestety to nie urok wifi. Innych sieci mi nie rozłącza, a router mam że tak powiem "przy dupie". Inne komputery również trzymają połączenie i ani myślą o jego utracie.
  • Odpowiedz
@L24D: Windows 8.1? Małem taki sam problem na 8.1, odpuściłem sobie bo kuwicy szło dostać, wróciłem do 7.. Rozłączanie występowało w losowych porach, różnym stopniu obciążenia sieci itd. Pomagał tylko reset routera, jednym razem wystarczyło jednorazowe zresetowanie, innym razem wielokrotny reset nic nie dawał. Jednak winy w routerze bym nie szukał, bo inne urządzenia podłączone w tym czasie utrzymywały połączenie. Instalacja sterowników od najstarszych po najnowsze nic nie dawała.
  • Odpowiedz