Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz wysłałem coś przez przesyłkę olx i dzisiaj czytam wiadomość od kupującego że monitor nie wyświetla obrazu ani przy podłączeniu go do pc ani laptopa na oryginalnym kablu i na swoim (napisał w nocy, odebrał ok 12 popołudniu). Napisał że wygląda mu to na uszkodzoną matryce. Jaka jest szansa że nie próbuje mnie oszukać ? monitor sprawdziłem 2 razy. Pierwszy raz jak przyszedł ze sklepu, wtedy też patrzyłem czy nie ma jakiś martwych pikseli i drugi raz jak już go wysyłałem, stwierdziłem że jeszcze raz go sprawdzę i zrobię zdjęcie z wyświetlanym pulpitem. Jak myślita zbieg okoliczności i monitor faktycznie się u niego zepsuł ? Wieczorem wczoraj dostałem też powiadomienie że olx wykonał przelew i powinien do mnie dotrzeć w ciągu 2-3 dni , czy mogą go anulować ?
#msi #olx
LubiPiwko - Pierwszy raz wysłałem coś przez przesyłkę olx i dzisiaj czytam wiadomość ...

źródło: comment_1640768272NkAgL487WIYvVMZtPkDbrs.jpg

Pobierz
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubiPiwko: poza tym przekazales mu fakturę? Bo rozumiem sprzęt jest jeszcze na gwarancji? Chyba że kupiłeś taniej i sprzedajesz drożej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy bym cię dojechał w skarbówce
@Retsew: trafiłem tak z mobo.
Wystawiłem i poszła w dobrej cenie, wszyscy zadowoleni.
Po 2 dniach wiadomość że jakiś pin krzywy na procu (a nie był) no i jakaś resztka pasty została na drukowanym kawałku wystarczyło zetrzeć choć akurat pasta nie moja bo kolor inny od mx2 której używałem więc się domyśliłem co jest grane.
Kazałem odesłać płytę, oddałem kasę chyba jakoś 900 zł kosztowała.
Wysłałem na gwarancję i oddali kasę
@EpicElion: @Tarsx: @korin_: @Leel00: @Zenwalk: @Retsew: @Tarsx: @RozowaZielonka: @ArniHell: @e___g:
no chodzę i myślę czy kazać mu zjężdzać na gwarancję do producenta czy bawić się w jakieś odsyłanie i wysyłkę na gwarancję samodzilenie. pytanie tez czy moze zglosic sie z tym do olx? wkońcu te przesyłki też są ubiezpieczone
oraz mam obawę czy te dane które podał na olx sa w 100%
LubiPiwko - @EpicElion: @Tarsx: @korin: @Leel00: @Zenwalk: @Retsew: @Tarsx: @RozowaZi...

źródło: comment_16407728056rxvyQM3a85fVeovh2flDP.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@LubiPiwko: koleś nic nie może zrobić tylko iść na policję i jeszcze chyba musi udowodnić ze nie działał jak kupił. Ja już dawno zacząłem nagrywać otwieranie swoich paczek. To jest tak jak byś kupił podróbke perfum. Olx ma to w dupie. Prowizje dostali i ich to nie interesuje. Niech wysyła na gwarancję jak ma papiery. Może to #!$%@? zagranie ale u ciebie działał i masz dowód.
@LubiPiwko Nic nie może, olej go. Miałem gorszego frustrata który się uparł że wysłałem mu #!$%@? laptop, zmarnujesz sobie kilka dni na rozmowę z debilem żeby na końcu odpuścił jakby nigdy nic jak już go zgasisz, nie mówiąc o tym że cię nazwie oszustem. Jak masz czyste sumienie to blokujesz ziomka i masz wywalone.
@ArniHell:

na twoim są naklejki a na jego nie. Nie wierzę że koleś pierwsze co zrobił to je dokleił. Najpierw się sprawdza monitor żeby gnoju nie było.

Niby czemu się nie odkleja na początku naklejek? xD Sam zawsze tak robię, tym bardziej, że w prawie każdej instrukcja masz napisane żeby to zdjąć przed uruchomieniem, i włączając z nimi zapewniasz sobie lipę z gwarancją ¯\_(ツ)_/¯
@pajratus No pewnie tak że pudło jest zwykle zawalone streczem i ma naklejkę od inpostu czy czegoś, jak nagrywasz że jest zamknięte z każdej strony i ma naklejkę od nadawcy to właściwie jest to dowód

zawsze można drążyć temat "a co jeśli ta etykieta inpostu została spreparowana/wycięta i naklejona na nowo" ale domysły można mieć w kółko, metadane w telefonie mogą pokazać że np. po odebraniu paczki o godzinie 10:50 byłeś w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pajratus: ja też nie rozumiałem ale wolałem nagrać otwarcie po tym jak na jednym serwisie gdzie wymieniałem się grami koleś mnie oszukał. Mam nawet nagranie jak otwieram paczkę. Różowa pyta się po co to robię po czym okazało się że w paczce było za mało wazonów xD