Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie tanie urządzenie do sous-vide z juli, ogólnie ludzie na peperach polecali to strasznie na razie fajna sprawa po za tym że temperaturę ustawiało o 0,1 stopnia za mało ale nie ważne.
Chciałbym kupić sobie pojemnik żeby używać go z sous-vide, bo garnki które mam niespecjalnie pasują do mocowania. Polecacie coś konkretnego i nie kosztującego tyle co to plastikowe pudełko od anova?
A drugie pytanie, szukam słoiczków które by się nadawały właśnie do robienia jakiegoś creme brulee czy tam egg bites. Na angielskich stronach widziałem takie z obrączką i metalowym płaskim wieczkiem osobnym, ale u nas nie ma. Macie jakieś sprawdzone do tego celu? Bo boję się że jakieś zwykłe to mogą być kompletnie nie szczelne że się nie da ich odpowiednio zakręcić.
#sousvide #gotowanie
  • 15
A drugie pytanie, szukam słoiczków które by się nadawały właśnie do robienia jakiegoś creme brulee czy tam egg bites. Na angielskich stronach widziałem takie z obrączką i metalowym płaskim wieczkiem osobnym, ale u nas nie ma. Macie jakieś sprawdzone do tego celu? Bo boję się że jakieś zwykłe to mogą być kompletnie nie szczelne że się nie da ich odpowiednio zakręcić.


@BIPTOA: zwykłe słoiki działają doskonale, tylko nie zakręcaj na maksa
@Lrrr: Okej to jakieś sobie skombinuje ładne aby to jakoś wyglądało ^^. No właśnie wiem że coś co wytrzyma temperaturę, ale mam problem coś takiego znaleźć.
@BIPTOA: Możesz sobie kupić tanią lodówkę turystyczną i wyciąć dziurę. Będzie lepiej trzymać ciepło - mniej prądu zużyje. I jeszcze napełnić wodą demineralizowaną to nie będziesz musiał odkamieniać.
@eXe1987: właśnie widziałem że niby te z Ikea ludzie używają jako budżetowej opcji. Problem z tym że wiele tych plastików wytrzymuje do 60 stopni tylko a rzadko kto pisze ich wytrzymałość.
@spunky: Super właśnie czegoś takiego szukałem. Gotuje dla dwóch osób głównie to dla mnie będzie idealne. Dziękuje Ci bardzo teraz muszę się wybrać do Ikea.
@BIPTOA: Jakbyś gdzieś znalazł większy pojemnik, który wytrzymuje wysokie temperatury w ludzkiej cenie, to daj znać ;) Przyda się coś do gotowania większej ilości. Ostatnio 2 golonki robiłem to wlazły na styk ( ͡º ͜ʖ͡º)