Wpis z mikrobloga

#pv #fotowoltaika #oze chciałbym wyrobić się z pv do 31 marca no ale wiadomo że pogoda może pokrzyżować plany.instaoayor mówi że może mnie zapisać na montaż, już na luty ....no ale jak zima sypnie śniegiem to się to przedłuży. czy możliwe jest żeby złożyć do PGE papiery wcześniej przed montażem instalacji? Czy liczy się u nich data wpłynięcia wniosku? Co jeśli zgłoszę do PGE np 20 lutego, a instalacja zacznie się w marcu??? Czy do straży pożarnej trzeba zgłaszać po wymianie licznika czy po instalacji na dachu? Podlasie z tej strony; tu rządzi firma agrosolar.ktos zna? Chciałbym uniknąć sytuacji że podpisze umowę a firma nie wyrobi się w terminie i obejmie mnie nowy sposób rozliczeń.
  • 14
@mikeeho: na innych grupach zauważyłem, że instalatorzy robią tak, że stawiają byle jak na konstrukcji drewnianej na gruncie byle zdążyć. Po 31 będą robić montaże właściwe.

Wcześniej zgłosić może się nie udać. W tej chwili Energa u mnie od zgłoszenia do przyjazdu robi to w kilka dni. Nie wiem jak u innych. Więc ten numer może się nie udać.

Ale moim zdaniem masz szansę. Montaż to jeden lub dwa dni.
@ratka6: @mikeeho: Tylko tu mi się zapala jedna lampka. To nie jest tak, że zgłoszę 31 marca i załatwione. ZE mają 30 dni na podłączenie. Więc jak podłączą 20 kwietnia to nie będzie tu ich wina. A trik właśnie w tym zapisie: "nie zostaną przyłączeniw terminie z winy operatora systemu". Słowa klucz termin i wina.

Ale to tylko moje przypuszczenia, żeby tak postresować ;)
@mikeeho: Mogą nie spaść. Przy obecnych podwyżkach cen prądu(szczególnie chodzi mi tu o firmy), firmom będzie się opłacało założyć fotowoltaikę niezależnie od systemu rozliczania bo autokonsumpcja może im znacznie obniżyć rachunki.
@mikeeho: robocizna podrożeje, komponenty drożeją

Czemu ceny miałyby spaść?

Rynek też się nie zmniejszy. Firmy już ustawiają się w kolejce.
W 2023 będzie kolejny boom
@mikeeho: szał ustał od miesiąca. Teraz niedobitki. Poza tym pogoda i tak uniemożliwia sensowne czasy realizacji.
Jakoś pewnie połowa małych firm wróci do swoich zawodów typu malarz czy inne a ta połowa co zostanie podniesie ceny. Popyt - podaż.
Zmienia się też profil klienta indywidualnego. Widać że zaczynają się sprzedawca banki energii, zasilania awaryjne i inne rozbudowane systemy.
90% domów nie ma pv a wiele zechce jak zobaczą rachunki