Wpis z mikrobloga

Hej mirki.
Jestem od 1,5 miesiaca na finie, przepisanym przez trychologa, natomiast jako ze jestem w miare mlody i moje wlasciwie ostatnie studenckie wakacje za raptem 6 miesiecy, za 1,5 miesiaca chcialbym sprobowac dodac do tego microneedling oraz minoxidil.
Waham sie jesli chodzi o jedna rzecz, mianowicie 90% moich wlosow nie wyglada zle, a granica przerzedzenia jest latwa do zauwazenia (przebiega ona po calej lini wlosow i rozszerza sie na zakolach). W zwiazku z tym mam pytanie, czy jesli ktos z was ma tylko czesciowe lysienie, to aplikujecie minoxidil i sie klujecie po calym skalpie czy tylko po receding areas?

#dermaroller #dermapen #lysienie
#minoxidil
  • 5
@spidigonzalezik z tym to różnie jak czytam duzo
r/tressless - jedni lecą minoxem tylko receded areas jak zakola i linia włosów. Jak ktoś ma już zaawansowany norwood to minox na cały czubek głowy i mikronakłówanie to samo.

Moze warto najpierw spróbować minox tylko na lini włosow i tam gdzie masz przezedzone + tak samo mikronakłówanie skoro piszesz ze 90% włosów jest ok.
@gezorrr: tak myślałem żeby zrobić (w sumie na logikę to już fin zajmie się tymi włosami które być może za parę lat będa w strefie zagrożenia, zaś te przerzedzone wymagają trochę więcej miłości) natomiast trycholog mi powiedział ze minoxidil tak czy siak powinno się rozprowadzać po całej górnej powierzchni, bo to w ktorym miejscu to się wchłania nie ma większego znaczenia (lekki doubt ale to jeden z najbardziej znanych specjalistow z
trycholog mi powiedział ze minoxidil tak czy siak powinno się rozprowadzać po całej górnej powierzchni, bo to w ktorym miejscu to się wchłania nie ma większego znaczenia


@spidigonzalezik: to spytaj tego "Pana Trychologa" jak to jest, że psikasz minoxem na brodę a włosy rosną do centrymetra obok ale nie na czole ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Major_Kogz: tak tbh to troche naogladalem sie rezultatow ludzi ktorzy uzywali samego finu i tutaj jednak na namacalne zmiany w wygladzie czasami trza czekac z rok, zas stety/niestety po sprobowaniu blackpilla moj wyglad ma dla mnie duzo wieksze znaczenie no i tez chcialbym wyprobowac wszystkie dostepne metody, ktore sa potwierdzone badaniami ze maja pozytywny wplyw na wlosy