Wpis z mikrobloga

#muzyka #mirkoelektronika #godelpoleca #liquiddnb

PinkPantheress - I Must Apologise

proszę Pani, proszę mi wybaczyć.

ja tu tylko na moment i o od razu o samej muzyce...
moment - czyli raptem tyle ile można było mnie sporadycznie uświadczyć na łamach autorskiego tagu w mijającym roku.
nie bez przyczyny też, chciałbym go domknąć, zostawiając po sobie równie miniaturowy co ta działalność utwór.
ale utwór, który już w przeciwieństwie do mojej piśmiennej zabawy, wypchany jest po brzegi pełnowartościową treścią, mnogością fantazyjnie użytych inspiracji i wszystkiego co godelki w muzyce lubią najbardziej.

nie rozumiem, nie próbuję i nie chcę zrozumieć TikToka. ale z jakiegoś powodu to już kolejny raz kiedy wpadam w pułapkę wyrosłej z tej czasoprzestrzeni artystki. artystki która inspiracjami i brawurowo-viralową, lecz wciąż marzycielsko-dziewczyńską delikatnością wertuje na tym krótkim wycinku po wszystkich odcieniach drum and base'u.
i co najważniejsze - PinkPantheress wyraża, artykułuje i wypowiada się z bedroompopową wrażliwością, wymieszaną z retro-futurystycznymi ambicjami, do których od zawsze dążyło klasyczne alt-rnb.
a stąd już tylko mały kroczek, jeden lajk, jedna reakcja by bezwarunkowo obezwładnić, obnażyć moją racjonalność osądu i przyswajania (hiper)rzeczywistości. w skrócie i prosto ujmując - riplej sam się klika. a że takie krótkie, to chcę tylko więcej i więcej...

cóż.
tak jak każda z ważnych, przyjemnych i szczęśliwych chwil w moim życiu - ten kawałek napatoczył się zupełnie przypadkowo. a z czysto prywatnej perspektywy, rozświetla we mnie wspomnienia o muzyce, przy której chciało snuć marzycielskie plany na jutrzejszy dzień. tak jak przy Kero Kero Bonito na początku jej działalności, jak przy "sali kinowej dla dwóch osób", jak przy zimie, która na złość nie chciała się skończyć. jak nieporadne zaczepki późną porą... o tym właśnie przypomina mi ten kawałek.

a przy okazji, jak ktoś doczytał i dotarł do tego akapitu - życzę wam wszystkiego dobrego na zbliżający się rok.
i mam nadzieję, że ten jeszcze trwający kończycie w równie dobrym co ja nastroju, w równie przyjemnym miejscu i z kimś równie dla was ważnym.

KurtGodel - #muzyka #mirkoelektronika #godelpoleca #liquiddnb 

PinkPantheress - I ...
  • 2