Wpis z mikrobloga

@Jebwleb: mi się głównie rzucają w oczy memy/wpisy kręcące bekę z kredyciarzy załadowanych pod korek przy prawie zerowych stopach procentowych i mnie to bawi akurat :)

A jeżeli chodzi o podwyżkę stóp, to ja szary etatowiec, chciałbym żeby inflacja wynosiła w okolicach celu inflacyjnego, a nie kilka razy tyle, bo zżera mi to oszczędności.

Więc niech podnoszą stopy, a kredyciarze ponoszą konsekwencje swoich decyzji. Nawet KNF ostrzegał od kilku miesięcy, że
@enten: TO plus jeszcze jedno. Dla mnie po prostu jest to katastrofa, jak mizerna jest tutaj wiedza ekonomiczna. Niestety, Polaki nie chciały się uczyć ekonomii w czasie prosperity na kredyt konsumencki (rządy PiSu), to przyjdzie im się nauczyć jak działają mechanizmy fiskalne państwa w dobie kryzysu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jebwleb: Statystycznie Polacy wybrali PiS. Statystycznych Polaków trzeba #!$%@?ć za ten wybór. #!$%@? po kieszeni jest najbardziej odczuwalne.
@enten: ja to rozumiem, przecież nie mówię, że każdy ma być w tym kraju specem od ekonomii. Edukacja tutaj to jest składowa teto bagna zwanego państwem. Edukacji ttuaj nie ma, tak samo jak nie ma służby zdrowia, obronności, sprawczości. Ale do czego zmierzam. Polska klasa średnia itp jest na niższym poziomie wiedzy i obycia gospodarczego od Niemców na najniższym stopniu. Albo nawet powiem więcej - nawet tych ciągnących socjal. Dlaczego? W
@Jebwleb najlepsze (w sensie najgłupsze) są teksty że przecież trzeba było myśleć, kto mądry bierze kredyty jak jest tak tanio itp.
Przecież to jawny gwałt na logice, kredyty hipoteczne bierze się na 20-30 lat i nie ma opcji żeby przewidzieć jakie będą stopy. A pisanie o stałym oprocentowaniu też można sobie między bajki włożyć bo one są stałe na maks 5 lat i potem bank może zrobić z takim kredytem co chce.
@milvanb: @enten: powodem problemów jest nieludzki system bankowy. Nastawiony na dojenie człowieka. Biorąc kredyt na 30 lat każdy powinien mieć stałe stopy procentowe w tedy może przewidzieć wydatki na cały okres spłaty kredytu. W całej Europie tak jest tylko polak musi być #!$%@? w dupala żeby się nie dorobił przez życie bo biedakiem łatwiej rządzić
@Jebwleb: nie bankowy system jest tutaj winny tylko państwo. Państwa o stałych hipotekach to państwa stabilne, gdzie nie zmienia się zasad gry na kolanie o północy. Państwa o stałej hipotece to państwa bogate, a nie post-sojuz w którym nic nie jest pewne. Banki grają jak państwo pozwala. Na zachodzie też banki mają Eldorado, tyle tylko że tam ludzie są ich zasobami, a nie cytrynami.