Wpis z mikrobloga

#samsung #telefony Cześć. Do wyboru Galaxy A52s 5G bądź S20 FE 4G. Parametrowo wydają się podobne. S20 FE możliwe że trochę wydajniejszy. 5G to chyba nie jest must have.
Telefon dla rodzica (ale nie starszej osoby), czyli bez nacisku na wodotryski.
Z mojego punktu widzenia za S20 FE przemawia Gorilla Glass a za A52s to że jest nowszy. Ma służyć jak najdłużej.
  • 10
@pietryna123: Z tych dwóch to wybrałbym jednak mimo wszystko s20 fe. Androidy tak mają, że im bliżej było do flagowca tym lepiej mimo wszystko działają :P. Na xkomie masz dzisiaj spoko promkę na s20 fe na snapdragonie jbc, bo ostatnio to ciężko było poniżej 2k znaleźć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pietryna123: Gorila Glass to nie jest jakoś hiperbariera, tak nosisz telefon z kluczami czy w spodniach to i tak się zarysuje, od tego jest szkło hybrydowe, albo szkło ochronne + jakiś futerał/pokrowiec.

@Dawisek: "Androidy tak mają, że im bliżej było do flagowca tym lepiej mimo wszystko działają"

A52 to nowe OU 3 i Andy 11, czyli na 99,9% dostanie aktualizacje do v.12 i być może nawet v. 13

FE to
@hiperchimera: Ja mam Oneplus 6T i on ma jakąś dziwną szybę. Niby już jest trochę porysowana ale ni cholery nigdzie nie pękła. Łupie się na krawędziach jak jakiś krzemień. A jak go podnosiłem z żwirowego betonu jak mi pieprznął ekranem to myślałem, że będzie pajęczyna. A nie było nic. No chyba że dali szafirowe szkło...

Ale z Gorilla Glass nie miałem do czynienia i nie wiem jak to się zachowuje tak
Z mojego punktu widzenia za S20 FE przemawia Gorilla Glass


@pietryna123: Przecież oba mają Gorilla Glass, S20FE GG3, A52s GG5.
A52s dostanie Androida 14 i będzie dostawał aktualizacje zabezpieczeń do września 2025.
S20 FE dostanie Androida 13 i będzie dostawał aktualizacje zabezpieczeń do października 2024.

Jak masz konkretne pytania co do A52s to pisz.

Edit: Swoją drogą OnePlus 6T też ma Gorilla Glass, 6 z przodu i 5 z tyłu.
@ophiuchus: Tak, spełniał wszystkie moje założenia, do tej pory nie sprawił mi żadnej przykrej niespodzianki. Ale pełnej ceny bym za niego nie zapłacił, biorąc pod uwagę, że np. realme GT ME którego też rozważałem jest dostępny za 1300zł.