Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma neta 1Gb/s w Netii i używa innego routera niż to gówno od nich? Najlepiej ASUSa. Mam taki problem, że jak podłączę inny router niż "ich" to mam zablokowane wszystkie porty przez co w ogóle nie mogę się połączyć z kompem z zewnątrz.
W ogóle to czasem prędkość jest 150Mb, najczęściej 350Mb xD To tak czysto informacyjnie :D
#netia
  • 3
@HarrisonBond: ja mam 1000/300 od netii (właściwie to internetii) i używam własnego routera. Wcześniej miałem netię bezpośrednio (300/50) i też swojego routera używałem.

W przypadku samej netii musiałem wpiąć kabel z konwertera światło <> ethernet do portu WAN routera i zalogować się przez PPPoE.
W przypadku internetii mam ETTH więc ich kablem wpinam się bezpośrednio do WAN mojego routera i przydzielanie adresu mam przez DHCP na WAN. Musiałem jedynie im wysłać
wlasnie ja mam ETTH i skretke bezposrednio w mieszkaniu.


@HarrisonBond: czyli masz identycznie jak ja. Może zamiast klonować mac to napisz do nich i powiedz że chcesz własny sprzęt wpiąć i żeby dodali ten mac, jak tak zrobiłem. Korzstam z qhora-301w.

U mnie to było dokładnie tak: napisałem że chce używać własnego routera i żeby przestawili swój w tryb bridge. Poprosili mnie o mac, ustawili bridge, ale wtedy w ogóle mój