Wpis z mikrobloga

@Probz: no jak wolą antyUSA i #!$%@? śmieci jak w Wenezueli, to nikt niczego nie może zakazać. Niestety.

@Kjedne: ale Panama, Dominikana, Brazylia, Argentyna, Chile pozostaną sojusznikiem USA. A Wenezuelę, Kubę, Nikaraguę, Honduras i Boliwię, to wypadałoby posmagać batem sankcji jak lubią. Albo wejść wojskiem, może to pomogłoby Bidenowi w midtermach. Wcześniejszym prezydentom to raczej pomagało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no i nie wyszło


@rzwirq2032: dlatego Boliwię wykluczyłbym z systemu bankowego i nałożył sankcje na co się da. Oczywiście ze wsparciem sojuszników w Ameryce Południowej. Powód? Względy środowiskowe, bo chińskie fabryki litu smrodzą jeszcze bardziej niż amerykańskie. Nie wolno nam niszczyć tego bogactwa naturalnego. Boliwię z każdej strony trzeba izolować, aż zrozumieją, że to nie USA jest ich największym problemem, ale ChRL ( ͡° ͜ʖ ͡°)
lewica wygrywa to chciałbyś robić interwencję wojskową?


@AKmatiAK: czy ja chcę robić interwencję w Chile? Albo w Argentynie? Albo w Brazylii? Albo w Panamie, Kostaryce, Dominikanie? Nie. Ja chce interwencji w krajach, gdzie nie ma demokratycznych wyborów, jak Kuba, Wenezuela i Nikaragua. niech ludzie tam zagłosują jak chcą.
Tzn ja nie wiem jakie poglądy na polityke zagraniczną ma prezydenckie anarchiszcze które wygralo wybory


@Kjedne: ostro się odciął od Ortegi i szurów, którzy go popierali. Powiedział, że Chiny to dyktatura. Że każdy kto krytykuje na lewicy USA, powinien mieć odwagę skrytykować Kubę, gdzie nie ma wolności. Oraz powiedział, że w Wenezueli potrzebna jest demokracja. Nie wiem natomiast co z Boliwią i Hondurasem. Może ich popierać, bo to taki lewaczek ostry,
a po co wybory


@rzwirq2032: Guaido został wybrany w przez parlament i zgodnie z konstytucją Wenezueli zastąpił pusty fotel prezydencki. Maduro skończyła się kadencja, a nie przeprowadzono wolnych i demokratycznych wyborów. Jak prezydent umarł w katastrofie smoleńsku i Komorowski został PO prezydenta, też miałeś ból dupy?

Natomiast Wenezuela obecnie jest okupowana przez bandytów i dopóki nie poddadzą się, nie możliwe jest przeprowadzenie wolnych i demokratycznych wyborów. Proste. Obecnie muszą wystąpić trzy