Wpis z mikrobloga

  • 3103
JA #!$%@?
Jestem z różową na city breaku w Oslo i chcieliśmy w jedno miejsce pojechać pociągiem. No to normalnie z doświadczenia kupiłem bilet z miejscówką nr 135 i drugi bilet, żebyśmy siedzieli razem, z miejscówką 648 (żeby mieć miejsca obok siebie).
A dopiero w pociągu ogarnąłem jaki oni mają #!$%@? system numerowania siedzeń xD Ni #!$%@? nie rozumiem o co chodzi, przecież to nie jest logiczne.

#pociagi #pkp #pdk #norwegia #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1641381202UPWyrZxB3KU74dIDcbFsz7.jpg
  • 93
@Goronco próbowałem kiedyś kupić dwa miejsca obok siebie w polskim pociągu. Najpierw sprawdziłem typ pociągu jakim będę jechać, potem przez 15 minut szukałem schematu miejsc tego pociągu w Google (nie tak łatwo znaleźć), potem się okazało, że nie wszystkie wagony w takim pociągu zawsze są xd

#!$%@? pkp


@kaczoor: Od jakiegoś czasu wybierasz miejsca ze schematu jak w kinie. Oczywiście żeby nie było zbyt kolorowo to nie zawsze i nie dla
@Goronco: HURR DURR NIE NAŚMIEWAJ SIĘ Z NUMERACJI W PKP. ONA JEST LOGICZNA I DZIĘKI NIEJ WIEM, CZY SIEDZĘ PRZY OKNIE NIEWAŻNE CZY TO WAGON BEZPRZEDZIAŁOWY, Z PRZEDZIAŁAMI, CZY RAKIETA SATURN V


@tusk: a najlepsze jest to, że tę numerację rozumieją tylko ci co się tematem interesują, lub często jeżdżą
normalny człowiek co raz na ruski rok pociągiem jedzie zrozumie to co na obrazku OP - liczby elegancko po kolei,
czym wy jeździcie ze w Polsce widzieliście inaczej?


@Official: pociągami.

@kaczoor: @KopecyFan: @Goronco: polecam https://www.vagonweb.cz/. Wiadomo, #pkp potrafi wykręcić wszelkiej maści numery, typu brakujące wagonu, inna klasa, przedział zamieniony z bezprzedziałem i trzeba trochę farta, żeby na taką akcję NIE trafić, ale czasami działa.

Jak sobie poradziliście z tym że na zarezerwowanym dla was miejscu nie siedział Janusz z podwawelska bez swojego miejsca? ( ͡º ͜ʖ
potem przez 15 minut szukałem schematu miejsc tego pociągu w Google


@kaczoor: słuchaj, ale teraz jak spędziłeś 15 minut nad tym to już wiesz, że aby sprawdzić układ siedzień w polskim pociągu to musisz się udać na czeską stronę vagonweb ( ͡° ͜ʖ ͡°) następnym razem stracisz tylko 10 minut próbując zarezerwować 20 razy miejsca dostając ciągle informację, że któreś jest zajęte, bo przecież niemożliwe jest stworzenie
bo przecież niemożliwe jest stworzenie systemu podświetlającego wolne miejsca


@Dorken: Taki system już istnieje, nie działa w przypadku klasycznych skladów wagonowych, ale jak jedzie ezt to rezerwujesz miejsca jak w kinie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kouros:

I skąd ja mam teraz wiedzieć czy miejsce 135 jest przy oknie czy przy korytarzu? a w jedynejsłusznejnumeracji patrzę na ostatnią cyfrę i od razu wiem, jak 2 lub 1 to przy oknie, jak 3 lub 7 to przy korytarzu, proste i oczywiste!


1. Kto powiedział, że numery muszą mieć ciągłość? Można numerować dziesiątkami.

2. Kto powiedział, że numery nie mogą mieć suffixow literowych? Można dodać na końcu literę o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Goronco: gdzie w Polsce jest inaczej niż na tym zdjęciu? W starych przedziałach masz numery po kolei i oznaczony zakres miejsc na tablicy przy wejściu, w nowszych bezprzedziałowych też lecą po kolei. Gdzie jest taki system że 648 jest obok 135? Ja takiego nigdzie nie widziałem...
@Goronco: Co to za herezję!!! Jak to numery miejsc w pociągu obok się??? A jak będzie wypadek to jak służby medyczne odnajdą rannych nie wiedząc które miejsc jest od okna w które od korytarza ??? A jak wejdzie miłośnik kolei i nie będzie wiedział które miejsce jest które bo 135 jest obok 136 a powinno być po drugiej stornie pociągu obok korytarza??? Będzie krążył po przedziałach nie wiedząc gdzie usiąść, dostanie
@podle_insynuacje: Nie chciałem gmatwać, w Oslo bylismy tylko 1 dzien. Poza tym nocowalismy u znajomego w Drammen i tam parę wycieczek do lasu czy coś. Z drugiej strony, szalenie polecam sanki (nazywają się Korketrekkeren). Na ile dni jedziecie? Oslo da radę sprawnie zwiedzić. Jak ktoś lubi aktywne spędzanie czasu to sanki to niezła zabawa xD

@kitsunegari:

ja się pytam gdzie jest taka numeracja bo zawsze jak jadę pociągiem to jest