Wpis z mikrobloga

Hej mirki, przymierzam się do wymiany mojej wysłużonej maszyny złożonej w 2015 roku, która składa się z:
- I5 4460
- Asus Strix GTX960 OC
- B85M E45
- 16 giba GoodRAMu 1666Mhz
- Nie pamiętam jakiego zasilacza 500W
A to wszystko w obudowie Zalman Z3.
Zestaw ten zdecydowanie przestał mi wystarczać, zwłaszcza, że często dłubię w #grafika3d i #blender, a upgrade chodzi za mną od dłuższego czasu (ceny kart graficznych...)
Poza tym zagrałbym w końcu komfortowo w coś nowszego niż w gry sprzed 2016r - kupiłem ostatnio RDR2 skuszony wyprzedażą no i niestety - nie odpalę.
Kompa z wymienionymi powyżej częściami zamierzam sprzedać, karta oczywiście pójdzie osobno. Dysk HDD i SSD zostawiam.
Złożyłem 2 zestawy różniące się od siebie kartą, prockiem i pamięcią. Szacuję że zestaw z RTX3060 sprawi się lepiej w blenderze, z kolei szybszy procek i ram zapewnią lepszą ogólną kulturę pracy. W co waszym zdaniem lepiej zainwestować, co zmienić itd. Z góry dzięki za rady.
#komputery #skladamkomputer #pytanie
Pobierz
źródło: comment_1641398696TYNUMo0e1yw65jw2p7xUTI.jpg
  • 8
@saggitarius_a: I5 10400F obsługuje niestety maksymalnie taktowanie 2666Mhz.
Nigdy nie brałem pod uwagę AMD, a i też nie kojarzę by ktoś z mojego otoczenia mógł się pochwalić przynależnością do czerwonych, wszyscy GTX + Intel.
Jakie są warte uwagi Ryzenowe alternatywy?
@CimBor: w tym pierwszym zestawie jest dramatycznie... 1660Ti za 2700 zł? Grafa sprzed dwóch generacji? RTX 3060 jest znacznie szybszy, a po drodze przecież jest też znacznie lepszy wybór - RTX 2060.

Ponownie, w pierwszym masz właściwie wszystkie komponenty słabej jakości, a nie za tanio. Zasilacz to najlepszy na to dowód. Wpadaj na PW jak tylko chcesz taki zestaw korzystniej.