Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I jak przyjął się w naszym mieście Uber czy Bolt? Czy wychodzi taniej niż korporacje szczecińskie? Ja osobiście nie miałem okazji skorzystać. #szczecin
  • 15
@maxelm2: Od kiedy wszedł uber to tylko z apkami jeżdżę. Kij w oko wąsatym taksiarzom. Mam mapę, cenę z góry i pełną wygodę.

Chociaż nie jeżdżę jakoś często to tydzień w tydzień Bolt przesyła mi kupony (automatycznie aktywowane) na 30 lub 50% rabatu. Wczoraj np. 5 km pojechałem za 6,70 zł.
@maxelm2: Na początku było zdecydowanie taniej, teraz bez zniżki wychodzi tak samo, drożej niż niektóre korpo.
City aktualnie tez ma aplikacje i poza tym, że dużo kierowców z korpo to totalne Janusze to często w weekend wychodzą taniej.
@maxelm2: Byli co mówili że uja się przyjmie jak to spece od wszystkiego, ale jednak samochodów na Boltcie jest bardzo dużo, na Uberze mniej (często nie ma ani jednego kierowcy). Większość kierowców to ze wschodu, spora część rozumie podstawy i idzie całkiem sprawnie. Samochody? No jak to takie platformy często wysłużone i bywaja różne zapachy. Ceny? To zależy, jak wejdzie promocja to sie opłaca bardzo, standardowa cena konkurencyjna - zależy od
@maxelm2 zgadzam się z @Misiu89 - jeśli bolt nie daje aktualnie kuponu to cena jest taka sama albo wyższa niż np. taxi4u, zależnie od pory dnia oraz miejsca docelowego. Pomijam już mnożnik x2 jak mają spory ruch.

Osobiście, jeśli nie mam auta i akurat jestem trzeźwy to wybieram panka. Można jechać sobie hybrydą za 1.49 za km.
@maxelm2 Przyjął się, ale wychodzi drożej niż zwykłe taxi. Chyba, że dają zniżki, ale jak ktoś częściej jeździ to dają max 10%. Często też na bolta trzeba dłużej czekać niż na normalną taxi, a przyjeżdża jakiś gruchot typu focus z 2000 roku. Dla taksówkarzy chyba nawet lepiej, że bolt wszedł, bo wszyscy podnieśli start do 6 zł, a niedługo mają podnieść do 9 zł.

Jest jeszcze Panek, ale dla mnie praktycznie nieopłacalny
Za to bolt opłaca się na pewno jak się trafi na gigantyczny korek, w którym stoisz.

Od kiedy wszedł uber to tylko z apkami jeżdżę. Kij w oko wąsatym taksiarzom. Mam mapę, cenę z góry i pełną wygodę.


@KapitannKnykiec: @Tytanowy_Lucjan: citi taxi też w apce pozwala ustalić trasę i jest możliwość jechania za ustaloną z góry kwotę. Polecam, apka city jest najbardziej rozbudowana ze wszystkich korpo.
@krucjan: A to nie wiedziałem. Wypróbuję, bo rzeczywiście często się zdarza, że w Bolcie jest pełno pojazdów, ale jak już się zamówi to nagle zostają dwa albo trzy, bo Ukraińcy się wybredni zrobili i odrzucają niektóre kursy. Przez to wiem, że najlepiej 10-15 minut wcześniej zamawiać.
@Tytanowy_Lucjan: no to polecam sprawdzic, mam bolta i city apke i bez znizek w city umowiona zawsze wychodzi taniej i o ile to nie weekend wieczor czy jakies swieto, to 5-10 min i jest taxa. Widzisz tez w aplikacji gdzie aktualnie jest taksa co do ciebie jedzie i jak taksiarz wzial zlecenie to do ciebie jedzie bezwarunkowo, nie ma tak jak widzialem z uberami, ze kierowcy pisza jakies swoje wymagania i