Wpis z mikrobloga

Hej mirki, sprawa jest. Po roku mniej intensywnego grania ostatnio przy niektórych tytułach Xbox Series X zaczął wydawać dźwięki jakby startowała rakieta, tak głośno pracuje wentylator.
Dodatkowo ostatnio czasami pady gubią połączenie i trzeba je parować poprzez całkowite odłączenie konsoli od prądu i ponowne włączenie.
Czy takie rzeczy wam się również zdarzają?
Dodam, że konsola już ma ponad rok.
#xbox #xboxseriesx
  • 13
Chce zaznaczyć, że problem z głośną pracą wentylatora jest przy grze Metro Exodus.
Przy np. Darek Souls 3 konsola pracuje cicho, tak samo przy assassinach czy wiedźminie 3
Głośna praca pojawia się tylko w niektórych momentach przechodzenia gry Metro Exodus. Sądzicie, czy to może kwestia złej optymalizacji gry, gdzie konsola musi się schłodzić w niektórych momentach?
Czy mieliście tak, że czasami wentylator w waszych Xbox głośniej chodzi przez 20-30s?
@boguslaw-de-cubalibre @Jubei
@Pust3lnick @SprawiedliwyxWykopek
Przypomniałem sobie wszystkie gry w jakie grałem i tylko w Metro Exodus jest głośniejsza praca Xbox. Dzięki za potwierdzenie moich domysłów o optymalizacji tego tytułu. W nowej Forza, assassin, sniper, czy też It take Two nie było problemów z głośną praca.
Jak widać wszystko działa poprawnie.
Uspokoiliście mnie, wielkie dzięki ()
@boguslaw-de-cubalibre: Ale po co ma oddawać konsole na gwarancję jeśli nic się nie dzieje? Metro Exodus ma po prostu taką optymalizację, że konsola bardziej się poci. Jak ma wyższe temperatury, to wentylator wchodzi na wyższe obroty żeby ją schłodzić. Nie widzę tutaj żadnego powodu do jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych. Tym bardziej, że autor napisał, że w innych grach nie ma problemu z głośniejszą pracą. I kolejny powód - u mnie jest to