Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@covid_duck: a nie jest tak że tych z nadwagą i otyłością jest po prostu większość? Ciężko jest utrzymać normalna wagę. Dla faceta 176cm otyłość zaczyna się bodaj od 77kg. To dość mało.

@Konto6: Nie otyłość a nadwaga. Jeśli taki gość cokolwiek ćwiczy to myślę, że do 80kg to nie jest wielki problem zdrowotny.
Ważne by BMI wiązać z % tkanki tłuszczowej gdyż to więcej mówi o kondycji.
@covid_duck grubasy bardziej obciążają służbę zdrowia niż covid. Weź rakiem wenflon wbij, potrzebują więcej leków, więcej czasu na operację ponieważ lekarz ma utrudniona pracę przez tłuszcz.
Paszport BMI to powinnien być już od 20 lat.
@Ganja-Man: Ja mając 190 ważę teraz 78kg, przy dość szerokiej budowie, a rok temu ważyłem 100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli ktoś nie jest trójboistą/osobą z mocno rozbudowanymi mięśniami to spokojnie w BMI może się zmieścić.
@mistejk: @Ganja-Man: @Koryntiusz: @Hylfnur: Ludzie, co wy robicie XD Szukacie po internetach jakichś losowych statystyk, a na tym samym obrazku macie żółtą (czy tam złotą) linią narysowane to czego szukacie. XD
I to nie jakąś tam ogólną średnią, tylko lepszą, bo dopasowaną do wieku i płci. I teraz porównajcie sobie, że pomimo tego, że ludzi z BMI >30 jest ogólnie mniej, to stanowią dużo większy procent hospitalizowanych (36.4
@Utylizacja: nie szukamy losowych rzeczy tylko rzeczy na temat, większość populacji tam jest otyła czy gruba więc nic dziwnego że większość pacjentów jest otyła lub gruba

byłoby dziwne gdyby w kraju gdzie większość jest tłusta większość pacjentów byłaby szczupła

a dwa, a porównaj sobie śmiertelność między nimi a nami i wyjdzie coś ciekawego, ale spoiler, nie o bmi chodzi
@Hylfnur: Ale losowych w tym kontekście, że bierzesz ogólną statystykę dla całego kraju, gdzie na tym samym wykresie masz lepiej dopasowane.

I popatrz na wykres, że więcej osób grubych jest w stanie krytycznym, a tych z normalną wagą jest mniej, przy prawie takiej samej ilości procentowej w społeczeństwie (~3% różnicy).