Wpis z mikrobloga

Mireczki, na weselu będzie zaproszonych 114 dorosłych osób.
Robię wesele tradycyjne, dlatego głównym alkoholem będzie wódka. Kupiłem 120 butelek 0,5 l.
Oprócz tego chciałbym ustawić stół z innymi alkoholami, czyli:
-wina
-whisky
-piwa (część zwykłych, radlerów, 0%)

Przy założeniu, że na wesele faktycznie 100 osób dotrze to jaką ilość tych alkoholi byście sugerowali?
Jeśli chodzi o wódkę, przelicznik jest prosty - 0,5l na głowę. Co z resztą?

#pytanie #wesele #slub #organizacjawesela
Pobierz Podlaski_warmianin - Mireczki, na weselu będzie zaproszonych 114 dorosłych osób.
Rob...
źródło: comment_1641764431WA6xUAO4IxjJzGwEc6ojqW.jpg
  • 21
-wina


@Podlaski_warmianin: Zamawiałem 36 butelek (3 kartony po 12 butelek, z czego 9 wytrawnych białych, 9 wytrawnych czerwonych, 9 półwytrawnych białych, 9 półwytrawnych czerwonych) przy ok. 75 gościach na wiejskie wesele i zeszła mi połowa. Panie bardzo chętnie wybierały wina. Pamiętaj że wino w przeciwieństwie do piwa się nie zepsuje po roku, więc ewentualny zapas nie jest złym wyborem. Jak zamówisz 36 na 100 osób, to możesz być spokojny. Ale... wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@southlander: a co ja #!$%@? napisałem? Że ma być albo półwytrawne albo półsłodkie. W Polsce nie ma zwyczaju picia wina wytrawnego. Julki je tylko kupują, ze względu na niską cenę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlaski_warmianin: unie było ostatecznie 68 osób, miałem drink bar i stół wiejski. Ale mniej więcej zrobiłem proporcje zejścia łychy do Twojej listy gości. Nie powinno zabraknąć, a na później też coś zostanie. Trzymam kciuki, aby wszystko poszło gładko Mireczku ( )
@Podlaski_warmianin: miałem podobną liczbę gości, poszło 80 butelek wódki, ok. 30 butelek wina (mniej więcej 12 białego i 18 czerwonego), barmanowi zeszło 4 litry whisky, 3 litry tequili i 3,5 litra rumu, bimber prawie cały został, a piwo bezalkoholowe w ilości 30 butelek to się rozeszło w 2 godziny, bo wszyscy kierowcy pili.
a co ja #!$%@? napisałem?


@T3sla: Nieprawdę. I niepotrzebnie wulgarnie. ( _)

Że ma być albo półwytrawne albo półsłodkie.


@T3sla: A ja że półwytrawne albo wytrawne.

W Polsce nie ma zwyczaju picia wina wytrawnego.


@T3sla: Oczywiście że jest. Ci co pijają półsłodkie, na weselu i tak sięgną po wódkę. Ci co lubią wino, półsłodkiego nie tkną, za to wytrawne i półwytrawne chętnie. Miałem wiejskie wesele na
@T3sla: @southlander: Panowie nie kłócić się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w ogóle wg "internetowego kalkulatora alkoholi" obliczyło mi, że na 100 gości powinno być 14 sztuk 0,7l whisky co jest dla mnie liczbą przestrzeloną. Patrząc, że moja rodzina jest raczej prosta i każdy lubi wóde, postawie 5 sztuk 0,7l.

pytanie mam odnośnie pozostałych napojów, czy takie ilości wg was są ok? Przyopominam - 100 gości

75
@Podlaski_warmianin: U mnie soki i woda były w cenie talerzyka, a napojów gazowanych oferowanych w dopłacie w ogóle nie brałem, więc tutaj nie pomogę. Rodzinę też mam klasyczną, jak pisałem to było typowe wiejskie wesele na głębokiej prowincji z wieloma weteranami wesel, i kalkulatorowe 0,5l wódy na głowę okazało się zdecydowanie za dużo, zeszła połowa, mimo zapewnionego hotelu dla większości.

Nie znam osoby której by zabrakło choćby jednego rodzaju alko na
@Podlaski_warmianin: Wszystko zależy od Twoich gości. Rozeznaj się kto co pije. U nas wódki było 1.2 butelki na gościa. Wina 0.8 butelki na gościa. A dodatkowo kilka butelek whisky, ginu, jakieś martini, musujące itd. To tak jakby się znalazł ktoś wybredny.