Wpis z mikrobloga

Czy warto zrobić magistra dla samego tytułu? Czy warto zaczynać jakieś studia nie związane z wykonywanym zawodem po 30 zaocznie powiedzmy dla znajomości, czy większość ludzi w takim wieku robi je po prostu dla papierka?
Znacie kogoś kto np. miał licencjat/inżynier z jednego kierunku, a odbił w totalnie innym na magistrze?
#samorozwoj #coaching #studia #studiapo30 #pytanie #pytaniedoeksperta #rozwojosobisty
unitrax - Czy warto zrobić magistra dla samego tytułu? Czy warto zaczynać jakieś stud...

źródło: comment_1641805373UdQAg2MSo6oY1s5dUAD9tS.jpg

Pobierz
  • 12
@unitrax: Zacząłem studia w wieku 30 lat i powiem Ci, że jest bardzo ciężko. Człowiek już nie ma tej młodzieńczej energii i siły na to wszystko. Odzwyczajenie od nauki też nie pomaga i przyswajanie wiedzy to dramat. Zastanów się też czy pamiętasz ze szkoły średniej jak się liczy funkcje, układy równań czy inne gówna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta studentów przerabiała to kilka miesięcy temu, a nie
@unitrax: Znam to aż za dobrze. Przez x lat nie robimy nic dostatecznie wymagającego intelektualnie, przez co cofamy się w rozwoju. Mózg zużywa energię, więc nieużywane fragmenty są „wyłączane” dla optymalizacji. Aktywowanie ich na nowo jest po latach trudniejsze. Rób te studia teraz, bo lepiej nie będzie xD Ja sobie z początku plułem w brodę, że mi się teraz kolejnych studiów zachciało, ale dotarło do mnie, że albo teraz albo nigdy.