Wpis z mikrobloga

  • 21
168 + 1 = 169

Tytuł: Terror
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
ISBN: 9788377311776
Tłumacz: Janusz Ochab
Wydawnictwo: Vesper
Liczba stron: 692
Ocena: ★★★★★

„Terror” odtwarza przebieg tragicznej w skutkach wyprawy badawczej z maja 1845 roku. Dwa statki – HMS Erebus i HMS Terror – pod dowództwem doświadczonego żeglarza, sir Johna Franklina, wyruszyły ku północnym wybrzeżom Kanady, celem poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset już lat, kosztem wielu istnień ludzkich, szukano możliwości opłynięcia Ameryki Północnej, chcąc zaoszczędzić na odległości przemierzanej drogą morską pomiędzy wybrzeżami Atlantyku i Pacyfiku.


Ni to horror, ni to powieść przygodowa. Początek wciągający, świetny klimat a potem... a potem są dłużyzny, jak i w innych pozycjach tego autora. Bohaterowie sobie idą, idą, idą... sztucznie powiększając objętość książki (podobnie jak powtarzające się opisy odmrożeń, prowiantu czy nazwiska bohaterów). Nie wiem, może Simmons ma płacone od kartki, jednak te niepotrzebne dłużyzny były zbędne i nudne. Zakończenie i samo to co ich tam po kolei zabija? Słabe.

Na plus: napisana dobrym stylem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #horrorbookmeter
rassvet - 168 + 1 = 169

Tytuł: Terror
Autor: Dan Simmons
Gatunek: horror
ISBN: 97883...

źródło: comment_1641812579CMHSJsDf2D1bDXkUmjhN5v.jpg

Pobierz
  • 18
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 668

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-10-07 - Użytkownik Wypok2 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2018-09-18 - Użytkownik ialath ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 /
@rassvet: widzę, że ostatnio czytamy podobne książki. terror mi się bardzo podoba, ale zgadzam się krytyką. Akurat te elementy mi nie przeszkadzają, a wrecz się podobają (np. opis karnawału).