Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś podpowiedzieć jak to wygląda ze strony prawnej, ale kończy mi się umowa w styczniu od lutego idę do innej. Dzwoni do mnie babeczka z hr z pytaniem czy jakbym miał chęci i urlop w styczniu to czy nie przyszedłbym wcześniej do nich.

Jakby nie chyba zakazu posiadania 2 umów o pracę w jednym czasie? Czy jakoś ZUS czy inny twór może się dowalić, że tu mam urlop, a tam pracuję? U nowego pracodawcy liczyłby mi się normalnie urlop stycznia czy dopiero od lutego? #pracbaza #korposwiat #kadry
  • 6
@sked: Masz umowę tu i tu, ale masz zapis na nowej, że pracę zaczynasz od tego i tego dnia. ZUSem juz sie zajmą księgowe. Sam byłem w takiej samej sytuacji pod koniec roku.
@dwojkazet: Im chodzi, żeby będąc na urlopie pod koniec stycznia zacząć ten tydzień wcześniej w nowej firmie, więc w jednej skończę 31.01 w drugiej zacząłbym pracować i chodzić w okolicy 24.01.
Edit: dobra nie ogarnąłem twojej odpowiedzi, ale za 3 razem zrozumiałem, więc jeśli nie będzie problemów to chyba ok
@sked: jak chcesz to możesz mieć i 10 umów naraz, zusowi to nie robi żadnej różnicy bo z obu prac zapłacisz składki tak czy siak. Urlop w nowej pracy nie ma nic wspólnego z tym ze starej, liczy sie od początku podjęcia zatrudnienia