Wpis z mikrobloga

Człek wrócił do roboty po urlopie i już musiał oświadczenie o zrezygnowaniu z ulgi dla klasy średniej wypełnić, w końcu za dużo mamony mi zadupiają to trzeba jeszcze wincyj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nowylad #bekazpisu
  • 8
  • Odpowiedz
Też złożone, nie warto liczyć na cud. Przy pit 37 będzie zwrot ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@mirek_januszy Naprawdę uważacie ze korzystniejsze dla was jest przez cały rok już od dzisiaj mieć potrącane max. 190 zł z każdej wypłaty i za półtora roku dostać zwrot max. niecałe 2400 zł lub go nie dostać? A nie teraz nie mieć potrącane a za półtora roku dopłacić do podatku 2400 zł (lub
  • Odpowiedz
@TantnisKrzyzowiaczek No tak, to inflacja jest powodem tego, że nieuzasadnione ekonomicznie jest pożyczanie w ratach po 200 zł już teraz rządowi, żeby potem bez odsetek oddał. A nawet jakby ulga przepadała bo ktoś wypadnie poza przedział to nie rozumiem tego panicznego strachu ludzi przed jednorazową wpłatą max. 2400 zł.
  • Odpowiedz
@mirek_januszy: u mnie zwrotu nie będzie bo przekraczam limitkę na 100%.

@vertical: nie, po prostu ulga mi się nie należy w związku z "wysokimi" dochodami. Zobaczyłam widełki, widziałam od razu że przekraczam a przecież nie będę tego zwracała przy rozliczeniu pitu potem.
  • Odpowiedz
@mnemonk: Dokładnie tak, to zależy kto ile zarabia, maksymalna wysokość ulgi to dokładnie 2287 zł przy dochodach 8549 zł brutto: https://jakipit.pl/polskiLad/klasasrednia Poniżej jeszcze wykres jak ulga "kompensuje" osobom średnio zarabiającym podatek po zmianach bo wyszło, że już od 5700 brutto ludzie by tracili na zmianach a ta ulga to taki "fix" na ten burdel żeby ludzie z tego przedziału mieli podatek jak przed zmianami, jeszcze bardziej komplikująca sprawę przez to że
vertical - @mnemonk: Dokładnie tak, to zależy kto ile zarabia, maksymalna wysokość ul...

źródło: comment_1641888004k7GcyuOiB3cG3cihNimAZj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz