Wpis z mikrobloga

W rodzinnej miejscowości mojej żony (5k mieszkańców, okolice Szczecina), zainstalowano trzy czujniki smogu. Z ciekawości sprawdziłem. Masakra.

Oto screen odczytów wczoraj pod wieczór.
Powiem tak: jeśli myślisz, że mieszkając na wsi lub w małym miasteczku masz lepsze powietrze niż w Krakowie, Katowicach czy Rybniku to się grubo mylisz.
Wystarczy zainstalować czujniki i pokazuje się prawda o stanie powietrza na polskich wsiach i małych miasteczkach.

PS Czujnik gdzie normą jest przekroczona o ponad 700% jest zainstalowany na budynku szkoły podstawowej.
PPS Zeby nie było - popieram instalowanie czujników. To dobra podstawą do zauważenia problemu aby coś z nim zrobić.
PPPS Ludzie dalej palą byle czym. Dalej mają piece kopciuchy. A pewnie będzie gorzej bo w wielu miejscach tutaj ceny energii i ogrzewania wody podskoczyły o 100%. Gorąca woda za 85 zł.

To tyle. Czy macie jakieś pozytywy w temacie na pocieszenie?

#patologiazewsi #smog #polska #zachodniopomorskie #zanieczyszczeniepowietrza
Pobierz MatthewDuchovny - W rodzinnej miejscowości mojej żony (5k mieszkańców, okolice Szczec...
źródło: comment_16418892609OU9YLxS52ZwRgcmRPNWfI.jpg
  • 6
Ludzie dalej palą byle czym.


@MatthewDuchovny: niestety nie do końca. Większość tego zanieczyszczenia to tak zwana niska emisja. To jest zwykłe palenie węglem itp. Było juz o tym nie jeden raz gdy nawet straż miejska była zaskoczona, że po locie dronem tak mało ludzi pali śmieciami.
@ksiak: od 2018 z tego co pamiętam zakazana jest sprzedaż kopciuchow ale jest luka w prawie pozwalającą kupić ten pięć mimo tego.
Liczę na to, że gdy będzie masowa wymiana kopciuchow i w tym województwie, to będzie lepiej.

Ale 750% normy z samych kopciuchow i węgla i tak nie wygląda normalnie. (_ )