Wpis z mikrobloga

@tylkoocosspytam: w jaki sposób chcesz utworzyć trwałą spoinę(drgania, temperatura itp.), o odpowiedniej grubości bez podawania spoiwa? Żeby nie było odkształceń itp. musza być odpowiednie parametry, umiejętności i gaz formujący.
@Haddi: Nie rozumiem o czym Ty mówisz, pół stanów zjednoczonych ameryki tak spawa wydechy z nierdzewki i podejrzewam że pół polski też, mało tego podejrzewam że większość jedzie pulsem bez poduszki nawet. Wiec da radę pospawać tak jak napisałem i nie musi od razu pęknąć po 10 tys km. Ale widzę że kolega musi mieć wszystko wyliczone przez inżynierów i opisane w WPS. Szanuje choć nie popieram XD
@tylkoocosspytam: pomijając spawanie według książki, spawaj jak chcesz. Ale jeżeli dajesz już jakieś porady, zbliż się chociaż do prawidłowego kładzenia spoiny, i jesze to szlifowanie (°° . Raczej 90% tłumików z "nierdzewki" nie posiada spoin bez dodatku. Chyba że ktoś chce tanio i słabo.
@Haddi: A kto mówi o tłumikach? Rozmawiałem z tą dziewczyną o układzie wydechowym złożonym z rur. XD I nie szlifowanie tylko zalmanie krawedzi papierem sciernym (nie fazowanie cienkich rur) XD
@tylkoocosspytam: obojętnie tłumik czy rura, fizyki nie oszukasz. Każde szlifowanie rantu materiału to jego ubytek, czyli fazowanie. Więc XD z Ciebie typie. Skoro nie widzisz gdzie masz spawać, trzeba iść do okulisty, a nie dawać kiepskie porady o czymś o czym ma się małe pojęcie. ¯\_(ツ)_/¯
@Haddi: Chłopie nie chce mi się więcej odpisywać, jakbyś spawał to byś wiedział że rura podczas spawania się ściska, stąd są później problemy na instalacjach jak ktoś źle pospawa prefabrykat bo zwyczajnie może od ciepła stracić kąt czy w bardzo szczegołowych projektach nawet wymiar. Stąd niektóre rury się wygrzewa po spawaniu żeby napięcia panujące po wprowadzeniu ciepła się rozeszły i żeby nie pękały przez skurcz materiału. Najbardziej ten efekt ściskania rur
@Haddi: nie wszystko sie spawa z gazem osłonowym, czarnej sie tak w wiekszosci nie spawa, a nawet zachowując temperature miedzysciegowa zawsze jest ryzyko ze rure wygnie. Dlatego spawacze maja własne poziomnice zeby podczas spawania kontrolowali wszystko.

Ja Ci poduszką z argonu mogę wyregulować wielkość przetopu, wystarczy mieć odpowiednie ciśnienie więc co Ty #!$%@? ze bez spoiwa przetop będzie taki albo sraki. Przetop bedzie taki jaki ma być.

Tak nie spawasz zawodowo