Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem jak zaczac. Moze od siebie 26lvl, 2 dzieci i zona ktora chce odejsc. Mieszkamy na razie razem we Francji. Mnie sie tutaj dobrze, zyje. Pracuje w tym mitycznym IT. Moze nie programista 15k, ale podobnie. Dobrze mi sie tutaj mieszka i chcialbym zostac tutaj gdzie jestem. Zona chce zjechac do Polski i wziac kredyt na mieszkanie jeszcze podczas trwania naszego malzenstwa. Alimenty na dzieci codziennie mi oglasza wyzsza kwote, bo przeciez jestem w stanie zaplacic kazda kwote.. wedlug niej. Ona nigdy nie pracowala.. Dla dzieci zrobie wszystko, nawet przeprowadze sie do Polski. W Polsce moge liczyc na zarobki rzedu 5-6000zl, nie wiem czy to wystarczy na normalne zycie i alimenty w miescie wojewodzkim. Myslicie, ze jak zostane we Francji to alimenty na dzieci bede mial wyzsze niz jakbym przeniosl sie do Polski? Tak dla przykladu ile sad zasadza dobrze zarabiacym rodzicom? Czy jest to 800zl czy blizej 2000zl? Nie wiem co robic, jestem zalamany. Bardzo slaby jestem w relacje miedzyludzkie a kazda taka rozmowa o sobie to dla mnie dramat psychiczny. Zostw pare slow lub jakies rady. Dziekuje z gory wszystkim za odpowiedzi.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ddb444f903de000acce70d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 29
Dla dzieci zrobie wszystko, nawet przeprowadze sie do Polski. W Polsce moge liczyc na zarobki rzedu 5-6000zl, nie wiem czy to wystarczy na normalne zycie i alimenty w miescie wojewodzkim.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jesli jestes z IT to wierze ze zarobisz duzo wiecej niz 5k. 5k to zarabia w tym momencie Office Manager w korpo.

Dla dzieci zrobie wszystko, nawet przeprowadze sie do Polski.


Wiec zrob to. Nie bez powodu Twoj zwiazek sie
Jak zostaniesz we Francji to żadnych alimentów żona nie zobaczy, bo nie będzie mozliwości ich ściągnięcia.


@AnonimoweMirkoWyznania: no tak bo kochqjący ojciec chce by dzieci mieszkały w innym kraju i jeszcze nie dokładać się xo ich utrzymania.
Porada z dupy.

Ja radzę mediacje. Zobacz czy jest sens walczyć o małżeńswto. Jak zona nie pracuje to nic dziwnego, ze jej ciezko za granicą. Może wróćcie do polski na próbę? Wynajmijcie mieszkanie na
@AnonimoweMirkoWyznania: ogolnie alimenty to Twoj najmniejszy problem - jak juz do nich dojdzie do koniecznie wez dobrego adwokata - problemem moze byc natomiast kontakt z dzieciakami, baba Ci go moze ograniczyc do minimum. Moja rada - nie daj sie sprowokowac - na moje gadkami o alimentach chce Cie zniszczyc psychicznie bo widzi ze to dziala, a bez zadnego asa w rekawie to za duzo w sadzie nie ugra. Nie przejmuj sie
@AnonimoweMirkoWyznania: alimenty są od średniej zarobków w branży, a nie realnych zarobków.

Jeżeli np zarabiasz 6k, a sąd stwierdził że średnia jest 12k i możesz zarabiać więcej to naliczy ci alimenty od 12k.

O 2k alimentów możesz zapomnieć z bliżej 3-4k.
A i jeszcze pamiętaj że jakbys chciał np wziąć dwa etaty to wtedy jak twoja zona pójdzie do sądu o podwyżkę alimentów to będziesz musiał więcej bulic i nie możesz
Fren: Mistrzu, wszystko na spokojnie i NIE DAJ SIĘ. Wg mnie pierwsze co trzeba ogarnąć w tej sytuacji to Twój stan psychiczny, żebyś mógł trzeźwym okiem spojrzeć na sytuację. Ogarnij sobie jakiegoś psychoterapeutę z polecenia, nie wzbraniaj się przed stosowaniem jego rad, jak wjadą antydepresanty to dobrze - koniecznie dokumentuj wszystko. Zwróć uwagę na występowanie klasycznych technik manipulacji typu push-pull, gaslighting etc., staraj się nagrywać każdą Waszą rozmowę gdy tylko widzisz,