Wpis z mikrobloga

@Victim:

No i dlatego Ty stoisz pod suwnicą, a ja pilnuję takich jak Ty żeby sobie nie wsadzili kredek do nosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Stulejman_Wspanialy:

Oczywiście ze działają - dla chłopków-roztropków, którzy nie chcą nosić kasku na burcie, robię zawsze na pierwszym drillu pokaz z kaskiem, młotkiem i dwoma arbuzami. Do większości dociera. Za nie noszenie PPE w pracy zjeżdża się do domu obecnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@takelbery: fajne ale w tym momencie kask traci homologacje i w razie wypadku nie należy się odszkodowanie. Tak samo nie każdy wie, że kask ma date przydatności do użycia, ale tutaj nie pamiętam już szczegółów.


@genvi: w US uczyli nas jedynie ze kask ma date waznosci i powinien byc wymieniany regularnie.
  • Odpowiedz
@genvi Właśnie chciałem i to zapytać. Jak to się ma do bhp kiedy niektórzy na budowie mają oklejone kaski jak walizki z podróży dookoła świata. Z datą przydatności wiedziałem, ale czyli jeżeli kask jest obklejony, to nie spełnia on norm tak?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@genvi: odszkodowania nie da się wyłączyć jak światła jednym pstryczkiem. Nikt więc nie odmówi odszkodowania bo ktoś sobie nakleił naklejkę. Może być to okoliczność brana pod uwagę podczas obliczania stopnia przyczynienia się poszkodowanego do powstania szkody, jeżeli faktycznie miało to znaczenie do jej powstania.
  • Odpowiedz
ak samo nie każdy wie, że kask ma date przydatności do użycia, ale tutaj nie pamiętam już szczegółów.


@genvi: niektóre kaski mają czerwoną kropkę na górze kasku. Gdy pracujesz zbyt długo na Słońcu to ta czerwona kropka wyblaknie. Kask wtedy należy wymienić.
  • Odpowiedz
Pod suwnicą, którą przewozi się materiał kilkutonowy.


@Victim: ja opracowałem wypadek gdzie pracownik dostał z boku takim kilkutonowym elementem i gdyby nie hełm to by całą energię zatrzymał na czaszce. Hełm nie służy tylko i wyłącznie ochornie przed spadajacymi elementami.
  • Odpowiedz
@bronxxx: nie jestem z bhp. Napisałem to w oparciu o szkolenia jakie miałem. Widocznie instruktor był dobry, bądź ja byłem dobrym słuchaczem ;-) jakby nie było, klej z naklejek potencjalnie może uszkodzić skorupę kasku. Poczytaj komentarze, tam padło kilka słów od osób które mają szerszą wiedzę niż ja
  • Odpowiedz
@genvi: Miałem kiedyś przez kilka lat kask bez daty przydatności. Jak ludziki z bhp sprawdzili, to tylko zapytali skąd go wziąłem. Zgodnie z prawdą powiedziałem, że z firmowej szafy xD
  • Odpowiedz
@Victim: Pracowałem na utrzymaniu ruchu i raz spadł mi imbus z suwnicy, no jednak jak by ktoś przechodził pod nią to przydał by mu się ten kask. Kaski na suwnicy to jest coś co mnie zawsze bawiło, hala mi się ma zawalić na głowę, czy chronić przed upadkiem? xD

  • Odpowiedz