Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzwykopem #hydraulika #oze #hydraulika #ogrzewanie #konstruktorelektrykamator <= mój tag do obserwowania moich wysrywów

Jak myślicie co tym razem wymyśliłem na miarę @FejsFak spod tagu #stepujacybudowlaniec?
Powiem na razie tylko tyle że nakład inwestycyjny nie duży a zyski mogą być ogromne.
Wy się zastanawiajcie a ja robię rysunek wyjaśniający co to jest.
Pobierz
źródło: comment_1642282176Bpbm1qHn2p3cvn5NMWgrnL.jpg
  • 20
@wypokowy_expert: No nie, ale sprzęt można mieć. Konstrukcyjnie w sumie podobne.
@jalop: Blisko, trochę życiodajnego siarkowodoru (#walaszek #pdk) i metanu można dzięki temu pozyskać.

Zasada działania ma być taka.
Czerwoną strzałką zaznaczono wpływ szarych ścieków, czyli woda z umywalki, prysznica, wanny i pralki. Zazwyczaj te ścieki są ciepłe, dzięki CWU pobranej ze zbiornika lub podgrzane przy użyciu EE w przypadku pralki.
Ścieki wędrują przez rurę fi 160 a potem
Pobierz
źródło: comment_1642283341IF0ABGrMrSK36tUkmaXsZQ.jpg
@jalop: Nie, tam nie będzie gówien.
@wypokowy_expert: niebieska strzałka zaczyna się w rurze 160, idzie rurą 50 i trafia do 110 kanalizacyjnej, prosty system naczyń połączonych.
@raFFcio: Why?
@dasistfubar: A ile razy widziałeś przeciekające nowe rury kanalizacyjne?
@adder23: Jakiej pompki? Punkt nr 1 będzie podpięty do hydroforu, punkt nr 2 do zbiornika CWU. Tam woda będzie przepływała sama w trakcie pobierania ciepłej wody.
@FejsFak: A co
@bambus94: na forum muratora masowo takie cuda promowali 10lat temu, do tego GWC, solary DIY itd. większość nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

Ale jakbyś chciał na poważnie zająć się gównem to bakterie beztlenowe produkują dużo metanu, wystarczy zbierać. Na YT jest dużo filmów z Azji jak odzyskują gaz w ten sposób. I to jest realnie zyskowna energia.
@raFFcio: Dlaczego będzie się zapychać? Przecież szare ścieki nie zawierają praktycznie cząstek stałych. Ale i tak jest pomyślane o tym i pisałem o tym wyżej, czyli bypass zaznaczony czerwona przerywaną linią. I jeszcze całość ma mieć możliwość czyszczenia, bo będzie w łatwo dostępnym miejscu.
Co do gazów, przecież wszystko będzie spięte razem z kanalizacją, niech się tworzą, i tak ulecą rurą. Czemu sądzisz że woda będzie zimna? Założenie jest takie żeby
Jak przycisne sobie palca to z tej gnijącej części wylewa się taki biały płyn, ala ropa.
Niby śmierdzi okrutnie ale coś w tym jest że chce sie wąchać i wąchać ( ͡º ͜ʖ͡º)