Wpis z mikrobloga

#gothic #kronikimyrtany

Tomas utknął, ciągle patrzy w ścianę i nie da się z nim pogadać. Nie mogę przez to oddać questa w którym ogarniałem mu kupców piwa. Macie jakiś pomysł jak go naprawić?

Podejrzewam, że bug wziął się z tego że rozmawiałem z nim po raz pierwszy w nocy, on wtedy był chyba na innym piętrze niż powinien i gdy skończyłem z nim rozmawiać jemu odpalił się jakiś skrypt, ale ze względu na złe piętro nie jest w stanie dojść we wskazane miejsce. Niestety zauważyłem to dopiero gdy chciałem oddać questa i nie mam zapisu sprzed rozmowy z nim (zresztą też nie chciałoby mi się od nowa tego robić).

Póki co próbowałem przejąć nad nim kontrolę po wpisaniu kodu MARVIN, mogę nim wtedy normalnie chodzić ale po powrocie do mojej postaci on wraca w to miejsce i nadal nie da się z nim pogadać. Nie mogę nim przejść na inne piętro bo wtedy nie mogę przeskoczyć z powrotem do mojej postaci (trzeba się na niej sfokusować).

Mam kilka pomysłów jak go naprawić ale nie wiem jak je zrealizować, może ktoś z was ma większe doświadczenie z debugowaniem Gothica i wie jak to osiągnąć:
1) Tak jak w poprzednim akapicie, spróbowałbym się zamienić w niego, pójść na inne piętro i wtedy przeskoczyć z powrotem do postaci, czy jest może jakaś komenda do konsolki która pozwoli mi na zrobienie tego inaczej niż patrząc na postać i wciskając O?
2) Może da się jakoś anulować jego obecną akcję? Nie reaguje na wyciąganie broni więc może jest jakaś komenda która go "zresetuje"?
3) A może da się go zabić, a potem zrespawnować nowego w miejscu w którym powinien stać?
Jake_921 - #gothic #kronikimyrtany

Tomas utknął, ciągle patrzy w ścianę i nie da s...

źródło: comment_1642337032Q2yS39CRxN9ovp8NR80cZS.jpg

Pobierz
  • 14
@Jake_921: to 20 letnia gra, błedy się zdarzają, a ten quest z tymi piwami jest do czegoś potrzebny, olej po prostu, w tym modzie jest tyle expa i pn, że możesz sobie spokojnie wymaksować wszystko, alchemię, kowalstwo, łuki, kusze, co tylko chcesz, no chyba że chcesz uratować brata, to wtedy nie możesz robić żadnego zadania pobocznego, ale też czasu jest w opór, można zerować mapę i w 4 rozdziale zakończyć ten
@nightrain: No tak planowałem żeby olać to zadanie. Ten quest jest po to żeby zdobyć referencje a ja już jestem obywatelem, ale nie mam pojęcia czy ten NPC będzie jeszcze do czegoś potrzebny.
@Jake_921: mi też się zaciął jakiś quest z tym wejściem do araxos i tam trzeba było obić ryj gościowi w łaźni, biegnie gdzieś przedemną, prowadzi mnie i losowe zdarzenia w trakcie były, najpierw mnie pytali o legalizacje bagiennego ziela, później jakiś koleś z ogoloną głową, jakiś starzec dający mi butelkę wody, a na końcu jeszcze jakiś typ mi dał książkę, bo zrobiłem sobie tak jak zawsze gram w gothica, wszystkie misje
@nightrain: @hipiseek: On na nic nie reaguje, ani jak wbiegnę na piętro ani jak wyciągnę broń. Mogę go też bić i nic nie robi, życie też mu nie schodzi. Próbowałem użyć zaklęcia snu, ale to też nie pomogło, jak wstał to wrócił od razu do oglądania ściany.

No trudno, liczyłem że jest jakiś sprytny sposób z kodami na naprawienie NPC, ale w takim razie oleję to zadanie.
@Jake_921: Standardowa metoda naprawy zawieszonych NPC :
B-> MARVIN -> B
Patrzysz na niego żeby sie wyswietlilo jego imie
Klikasz O, żeby wejsc w niego cialo
Klikasz F8
Patrzysz na Marvina i klikasz O zeby wejsc w niego cialo
Powinno naprawic
@KawaKiwa: Tego już próbowałem, po zamianie z powrotem w Marvina gość wraca w to samo miejsce.

Podejrzewam że problem leży w tym że gość jest na złym piętrze, ale nie mogę w ten sposób nim przejść na inne piętro bo wtedy nie mogę się zamienić z powrotem w Marvina. Być może jest jakaś komenda która pozwala to zrobić bez patrzenia się na postać?
@Powstaniec: Od dodania wpisu trochę kombinowałem i obszedłem to w inny sposób - poszedłem Tomasem do innego NPC i zamieniłem się w niego, a potem nim pobiegłem do Marvina. Niestety nic z tego - Tomas posłusznie wrócił do swojej ulubionej ściany i nadal nie działa.

Wygląda więc na to że jest to jakiś poważniejszy bug niż to że gość utknął w ścianie próbując gdzieś dojść ( ͡° ʖ̯ ͡