Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na codzienną dawkę motywacji??? Mam cele, pasję które chcę realizować ale przez pracę czuje się bezsilny, bo zamiast myśleć o realizowaniu moich celów to tylko zamartwiam się kolejnym dniem pracy... A po pracy nie czuję abym miał ochotę aby coś porobić... Pomóżcie proszę...
( ͡° ʖ̯ ͡°)
#motywacja #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #wyjsciezprzegrywu #pasja
  • 17
@Akinori456: Zrezygnuj z alkoholu. U mnie on zawsze zabija motywację. Po takiej sobotniej imprezie tydzień nic mi się nie chce.
Po pracy spróbuj medytacji. 20min i wstajesz jak po ładowaniu fast charge.
Aktywność fizyczna jest ważna.
Zmień dietę. Podobno wegetariańska daje najwięcej energii, ale nie próbowałem, więc nie wypowiem się.
No i zaplanuj sobie dzień. Co o której zrobisz i przez ile czasu. Tylko bez przesady. Zbyt ambitny plan dnia sprawi,
@Akinori456: odpowiedz sobie na parę pytań

1) co chcę osiągnąć i w jakim czasie? (zasada SMART)
2) co muszę zrobić aby to osiągnąć?
3) co się stanie jeśli tego nie osiągnę?
4) co mogę robić każdego dnia aby zbliżyć się do osiągnięcia celu?
5) co robiłem do tej pory i dlaczego to nie działało?

Warto spisać sobie takie odpowiedzi na kartkę, a najlepiej punkty 1 i 2 powiesić gdzieś na lodówce
@Akinori456: Umiejętnie i sprytnie, tak żeby nie robić sobie samemu pod górę, bo dyscyplina zużywa energię. Są na to metody. Nawyki są bardzo dobrym sposobem, bo wyrobiony nawyk to zasadniczo sytuacja, w której jesteś tak przyzwyczajony do danego działania, że wykonanie pożądanego zadania jest mniej kosztowne niż niezrobienie go - nie trzeba ze sobą walczyć.
Jest dużo treści na ten temat: Siła nawyku (Charles Duhigg), Atomowe nawyki (James Clear), czy np.
@Akinori456

1. Wstajesz rano i robisz kupę,
2. 5 minut gimnastyki,
3. Odpalasz ulubioną muzykę i robisz śniadanie,
4. Idziesz do pracy, robisz swoje,
5. Wracasz z pracy i się rolujesz na rollerze,
6. Sporzadasz listę zadań na kolejny dzień

Wiadomo, że w te punkty wplatasz inne że swojego życia.

Poczytaj o macierzy Eisenhowera i efekcie zeigarnik

Gimnastyka i muzyka pobudza mnie i wprowadza pozytywny nastrój a rolowanie po pracy rozluźnia zbite