Wpis z mikrobloga

Mam zarejestrowany na siebie samochód w #holandia . Zjeżdżam na dniach nim do Polski na kołach i chcę go tutaj przerejestrować na siebie. Muszę wiec tylko udać się do RDW - zdać żółte tablice, następnie wykupić tablice zjazdowe i jechac do Polski? Ile mam czasu na zrobienie przeglądu w Polsce? Pominąłem coś?
#samochody #ubezpieczenia #emigracja
  • 7
@jaktakjaknie: mi to wszystko ogarnęli w komisie, w którym kupiłem auto praktycznie w 15min. Na pewno musisz zamknąć obecne ubezpieczenie i wykupić ubezpieczenie, aby zjechać. Podejrzewam, że można to zrobić przez internet.
@pjoter88: Bez zdawania blach w NL? Po prostu wsiadam w auto i jadę do Polski a tu rejestruje je jako mienie przesiedleńcze? Z tego co wyczytałem trzrba im udokumentować ze auto mam dłużej minimum 6 miesięcy, wiec się kwalifikuje.
@jaktakjaknie pamiętaj o tym żeby wykupić ubezpieczenie jak będzie już auto zarejestrowane na polskich numerach. Nie możesz spóźnić się nawet jednego dnia ponieważ UFG przylepi Ci karę. Jeżeli będziesz chciał Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv