Wpis z mikrobloga

@kopyrta: Tak poza konkursem, 2 podwykonawców PGE i jeden pracownik PGE z mojego regionu przekazało mi info że wszystkie modernizacje i inwestycje z PGE w sektorze niskich napiec są anulowane na 2022 i prawdopodobnie kolejny rok z przyczyn pozbawienia budżetu w PGE. Jeden z podwykonawców zwolnił z tego powodu połowę składu bo się nie utrzyma bez żadnych zleceń z PGE a ma je anulowane wszystkie. A Ty piszesz ze PGE prowadzi
@houk: Chyba nie siedzisz w tematach i mylisz spółki i ich zadania/cele. Mylisz PSE z PGE. PSE odpowiada za KSE czyli siec najwyższych napięć, czasem tez 110kV. PGE należy do OSD czyli lokalnych operatorów systemu dystrybucyjnego na napięciu 110, 15/20/30kV i niskiego napięcia 0,4kV....
PSE to Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.
PGE to Polska Grupa Energetyczna
OSD to ogólna nazwa na Operator Systemu Dystrybucyjnego czyli PGE, Taron, Enea, Energa
NN najwyższe napięcia
@kopyrta: Ale wyżej na końcu zdania masz "Ponadto Tauron Energa i PGE prowadzą swoje inwestycje."
Do tego się odniosłem. Podział PSE i PGE to znam doskonale. Tu mi chodzi tylko o to ostatnie zdanie.
@houk piszesz to do jakiegoś psa pisowskiego, który dostał 50groszy żeby pochwalić spółki skarbu państwa.
To ile zla wyrządziło pge dla polskiej energetyki, to wie każdy kto byl/jest blisko tej firmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksardas: Jako że nic nie odpisał i się nie odniósł zakładam, że jest tak jak mówisz. Smutne że tak trudno o obiektywizm całej sytuacji a liczy się tylko propaganda, na szczęście działa ona coraz słabiej.