Wpis z mikrobloga

Ekskluziwy - ostatni bastion obrony Playstation właśnie upada na naszych oczach. Trzema tylko krokami, niczym Kasparov, Microsoft rozegrał japońców, przechylil szale zwycięstwa na stronę Xboxa i już teraz wygrał tą generację. () Na chwilę obecną Sony nie ma nawet czym się obronić. Wysyłanie Aloy i Kratosa do walki z armią jaką zbudował sobie MS to misja samobójcza xD Sony, aby zachować twarz i oszczędzić sobie wstydu, już dziś powinno ogłosić kapitulację i oddać się pod władanie Wielkiego Cesarza, Imperatora i najwybitniejszego stratega naszych czasów - świętego Phila Spencera z Redmond. ()

To zdumiewające jak w przeciągu ostatnich miesięcy odwróciła się sytuacja na rynku konsol. Jeszcze 1,5 roku temu sam śmiałem się z klockarzy i kodów z pringelsa. Później z związku ze słabą dostępnością konsoli ps5 i niejako z ciekawości zakupiłem dekoderek XSS. Mimo mojego sceptycznego nastawienia szybko pokochałem tą konsolke i dziś już nawet nie wyobrażam sobie życia bez GPU. W międzyczasie dorobiłem się też ps5, ale ta głównie stoi i się kurzy. Decyzja o kupnie Xboxa okazała się być jedną z moich najlepszych decyzji konsumenckich tamtego roku. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych, ekonomicznych ani racjonalnych przesłanek ku temu aby kupować dziś PS5 i wiązać się z platformą playstation. Każdy kto nadal będzie twierdził inaczej jest dla mnie głupcem i ignorantem. Game Pass to przyszłość, im szybciej to zrozumiecie, tym przyjęcie nowej wiary będzie dla was mniej bolesne. Padnijcie na kolana soniarze i pokłoncie się Mesjaszowi. ()
#ps5 #xbox #pcmasterrace #gry #konsole #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1642576288gnyrhq3hMKVDueXWIBnpov.jpg
  • 43
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@daeun: Kasparow? Kupienie gotowego wydawcy z masą tytułów to nie jest jakiś genialny ruch, który tylko najlepszy gracz by wymyślił. Raczej jest to coś co robi ktoś kto ma kasę (nie mówię, że to zły ruch bo dla Xboxa wydaje się bardzo dobry). Sam mam gamepassa i jestem z niego bardzo zadowolony, ale wolałbym żeby Xbox tworzył coś nowego, a nie skupywal wszystkie firmy.
@Masterfcb przeciez przez ostatnie kilka lat Sony robiło dokładnie to samo, kupowało gotowe studia ¯_(ツ)/¯ za szyldem "Sony Computer Entertainment" stoi cała masa podwykonawców kupionych przez japońców, np takie Naughty Dogs, założone w 1984, kupione przez Sony w 2001. ¯_(ツ)
Troche beka z soniarzy, bo póki Sony wydawało ekskluziwy jakoś nikt nie widział w tym nic zlego, teraz kiedy MS robi dokładnie to samo nagle wszystkim #!$%@? xDDD ¯_(ツ)_/¯
Pobierz
źródło: comment_1642579090KSr3kwsgrUuVNTSrlbB6bM.jpg
@daeun: Kupowanie studia, szczególnie takiego które produkuje tylko na twój sprzęt, to jednak co innego niż kupowanie niezależnego wydawcy multiplatformowych tytułów. Nikt nie oburzał się na Xboxa gdy wykupywali Double Fine, Obsidian itp bo to były studia które bez potężnego wsparcia finansowego dalej zbierałyby na kickstarterze. Teraz MS wykupił dwa wydawnictwa multiplaformowe czyli nie dał nic extra klockarzom a jedynie zabrał kawałek torta Sony.
Ogromna różnica.