Wpis z mikrobloga

  • 86
Ekskluziwy - ostatni bastion obrony Playstation właśnie upada na naszych oczach. Trzema tylko krokami, niczym Kasparov, Microsoft rozegrał japońców, przechylil szale zwycięstwa na stronę Xboxa i już teraz wygrał tą generację. () Na chwilę obecną Sony nie ma nawet czym się obronić. Wysyłanie Aloy i Kratosa do walki z armią jaką zbudował sobie MS to misja samobójcza xD Sony, aby zachować twarz i oszczędzić sobie wstydu, już dziś powinno ogłosić kapitulację i oddać się pod władanie Wielkiego Cesarza, Imperatora i najwybitniejszego stratega naszych czasów - świętego Phila Spencera z Redmond. ()

To zdumiewające jak w przeciągu ostatnich miesięcy odwróciła się sytuacja na rynku konsol. Jeszcze 1,5 roku temu sam śmiałem się z klockarzy i kodów z pringelsa. Później z związku ze słabą dostępnością konsoli ps5 i niejako z ciekawości zakupiłem dekoderek XSS. Mimo mojego sceptycznego nastawienia szybko pokochałem tą konsolke i dziś już nawet nie wyobrażam sobie życia bez GPU. W międzyczasie dorobiłem się też ps5, ale ta głównie stoi i się kurzy. Decyzja o kupnie Xboxa okazała się być jedną z moich najlepszych decyzji konsumenckich tamtego roku. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych, ekonomicznych ani racjonalnych przesłanek ku temu aby kupować dziś PS5 i wiązać się z platformą playstation. Każdy kto nadal będzie twierdził inaczej jest dla mnie głupcem i ignorantem. Game Pass to przyszłość, im szybciej to zrozumiecie, tym przyjęcie nowej wiary będzie dla was mniej bolesne. Padnijcie na kolana soniarze i pokłoncie się Mesjaszowi. ()
#ps5 #xbox #pcmasterrace #gry #konsole #heheszki
daeun - Ekskluziwy - ostatni bastion obrony Playstation właśnie upada na naszych ocza...

źródło: comment_1642576288gnyrhq3hMKVDueXWIBnpov.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@daeun: psy chciały grać w eksluziwy to teraz będą grać tylko w eksluziwy a rasa panów będzie się świetnie bawić przy wysokobudżetowych grach multiplatformowych*

* - bez PlayStation xd
  • Odpowiedz
@daeun: Polecam nie być biedakiem i mieć wszystkie trzy konsole i cyk wojenki trolli i kto ma większego e-siusiaka nagle nie są ważne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szpongiel jaki brak konkurencji? to sony się zachowywało tak jak przy ps3 gdzie myśleli że nikt im nie podskoczy. Niech działają, tyle mówią o swoim abonamencie i dalej nawet się nie zbliżyli do game passa. Z ostatnich dużych exow sony to są całe 3, The last of us (zjechane przez graczy za głupoty fabularne i nie tylko), Ratchet i GoW który exem już nie jest xD sam nie mogę się przekonać do
  • Odpowiedz
@daeun: Sony: w ps5 i w ogóle pomiędzy systemami nie da rady zrobić kompatybilności wstecznej dla PS4, PS3 itd. Sony po zakupie activision przez Microsoft: its a prank bro its a prank. Wspomnicie moje słowa Sony nagle zacznie udostępniać taka możliwość i okaże się że wystarczył jakiś updated systemowy.
  • Odpowiedz
to jednak co innego niż kupowanie niezależnego wydawcy multiplatformowych tytułów.


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Jak to? To teraz gry wydawane na Xboxa i PC nagle już nie są multiplatformowe? Bo ja pamiętam, że to od zawsze był naczelny argument fanbojów wykrzykujących - że Xbox nie ma exclusivów, skoro jego gry wychodzą też na PC.
  • Odpowiedz
  • 0
@czy_pisiont GoW miał premiere w 2018 od tego czasu z exów to jeszcze zawitały Ghost of Tsushima, 2 części Spider Mana, Detroit, Days Gone (choć te dwa ostatnie, później ukazały się na pc) oraz remake Demon Soulsów i Returnal
  • Odpowiedz
@daeun:
Blizzard to ten co przegral w sądzie prawa do swojej gry? XD i od tego czasu juz tylko coraz bardziej tapla sie w swoim gownie.
Poszedl w strone ultra casual, nikt nie czeka na zadna gre od nich, to nie rok 99.
  • Odpowiedz
@Tratak: nie no nie mówię że nie było innych ale mimo tego że jakoś tam interesuję się grami to tak na szybko co mi przyszło do głowy. O spidermanie który rzeczywiście z recenzji kojarzę że jest świetny, to mogłem nie pamiętać bo nie przepadam za superbohaterami. Większość tych gier to jeszcze poprzednia generacja. Możliwe że mieli zamysł aby wydać duże gry na koniec ps4 żeby zrobić hype na ps5, jeśli dobrze
  • Odpowiedz
@daeun: niech zrobią w końcu coś fajnego z systemu acziwek i naprawią ten je*any system (i burdel w menu) to nawet mnie

dalej chodzi w 30 klatkach


@daeun: z dropami i w 720p, jak kupowałem ps5 to się jarałem w opór, że w końcu ogram BB, bo fan gier FS motzno, ale technicznie ta gra to pomyłka
  • Odpowiedz
@Centuri0n: oczywiście, że jest taka możliwość, soc ps4 to zasadniczo to samo co siedzi w ps5 tylko starsze więc emulacja powinna być dosyć prosta. Ps1 i 2 ma od dawna emulatory które soc 5 ogarnie, 3 nie mam pojęcia ale tą kupę samo sony sobie wysrało więc niech ją ogarną bo 2 generacje minęły i gracze chcą pograć w starsze gierki z podbitą rozdzielczością w 60-120fps a nie płacić 250 za
  • Odpowiedz
@daeun: nie mam żadnej konsoli wiec nie stoję po żadnej ze stron ale chciałbym powiedzieć, ze trzeba mieć gwoździa z mózgu wbitego żeby cieszyć się z upadku konkurencji i przejęcia monopolu przez ogromnego nonopoliste
  • Odpowiedz
  • 3
@Masterfcb przeciez przez ostatnie kilka lat Sony robiło dokładnie to samo, kupowało gotowe studia ¯\(ツ)/¯ za szyldem "Sony Computer Entertainment" stoi cała masa podwykonawców kupionych przez japońców, np takie Naughty Dogs, założone w 1984, kupione przez Sony w 2001. ¯\(ツ)/¯

Troche beka z soniarzy, bo póki Sony wydawało ekskluziwy jakoś nikt nie widział w tym nic zlego, teraz kiedy MS robi dokładnie to samo nagle wszystkim #!$%@? xDDD ¯\(ツ)/¯

@daeun Do tego
  • Odpowiedz
  • 1
@daeun: Kupowanie studia, szczególnie takiego które produkuje tylko na twój sprzęt, to jednak co innego niż kupowanie niezależnego wydawcy multiplatformowych tytułów. Nikt nie oburzał się na Xboxa gdy wykupywali Double Fine, Obsidian itp bo to były studia które bez potężnego wsparcia finansowego dalej zbierałyby na kickstarterze. Teraz MS wykupił dwa wydawnictwa multiplaformowe czyli nie dał nic extra klockarzom a jedynie zabrał kawałek torta Sony.

Ogromna różnica.

@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu Z punktu widzenia pecetowca.
  • Odpowiedz
  • 0
to jednak co innego niż kupowanie niezależnego wydawcy multiplatformowych tytułów.


@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Jak to? To teraz gry wydawane na Xboxa i PC nagle już nie są multiplatformowe? Bo ja pamiętam, że to od zawsze był naczelny argument fanbojów wykrzykujących - że Xbox nie ma exclusivów, skoro jego gry wychodzą też na PC.

@Tarec True. Dlatego od jakiegoś czasu powtarzam MS nie ma ekskluziwow. W gry MS można nawet na androidzie grać (ja
  • Odpowiedz