Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanko. Czy Coming Home to legitna agencja/strona do znalezienia pierwszego mieszkania w Berlinie? Landlord jednego z mieszkań mnie zaakceptował wstępnie i prosi o ID i umowę z pracodawcą, potem zapewne o wysłanie hajsu po podpisaniu umowy wstępnej. Niestety mieszkania jeszcze nie widziałem, a wprowadzić się tam mam 1 lutego, no i trochę się obawiam, że to scam.

Taguję też @dreamscape i @wykopowy-znawca-expert bo widziałem, że się wypowiadaliście na ten temat (ʘʘ)

#berlin #niemcy
  • 6
@macgie29: hejka, strona sama w sobie jest na pewno legitna, niestety ciężko się wypowiedzieć na temat samych landlordów, bo na pewno są też scamy, ale wydaje mi się też, że szybko są wyłapywane przez osoby zarządzające stroną. Na pewno nie wysyłaj żadnego hajsu dopóki nie zobaczysz umowy. Co do obejrzenia mieszkania, to z tym pewnie też może być ciężko, bo pewnie ktoś w nim teraz mieszka + covidowe restrykcje to utrudniają.
@dreamscape: Dzięki. Dokładnie na niej polegam, ale chciałem wiedzieć coś od ludzi co to już przeszli :D

Powiedz mi, mieszkasz jeszcze w tymczasowym mieszkaniu, czy już znalazłeś stałe? Jakieś porady co do tego? Jeśli chcesz oczywiście, to podałbyś swoją dzielnicę i ile płacisz za mieszkanie? ¯\_(ツ)_/¯
@macgie29: W tym momencie jestem na tym samym etapie co Ty, a nawet trochę do tyłu, bo będę się wprowadzał do tymczasowego mieszkania na początku marca :) Więc prawdziwe poszukiwania jeszcze przede mną :D