Wpis z mikrobloga

Zacząłem grać w #kingdomcomedeliverance i na samym początku gra bardzo mi się spodobała (początkowa wioska), ale teraz doszedłem do momentu, kiedy muszę wrócić do Skalicy i nie bardzo wiedziałem co robić, więc poszukałem na necie poradnika. Okazało się, że trzeba ukraść zbroje z konkretnej skrzynki, a gra nie podpowiada z jakiej.

Gdyby nie poradnik, sam bym na to nie wpadł, że akurat w tym pokoju muszę obrabować akurat tą skrzynkę i się przebrać, dlatego mnie to trochę martwi.

Czy cała gra jest na takim poziomie trudności, że trzeba cholernie mocno wsiąknąć i przeczesywać świat gry, bo inaczej nie da się ruszyć z fabułą, czy to jednorazowa sytuacja i dalej będzie lepiej?

#gry #rpg #pytanie
  • 7
@nielegalny_imigrant:

Czy cała gra jest na takim poziomie trudności, że trzeba cholernie mocno wsiąknąć i przeczesywać świat gry, bo inaczej nie da się ruszyć z fabułą, czy to jednorazowa sytuacja i dalej będzie lepiej?


Odebrałeś to źle. To jest zwyczajnie źle napisany scenariusz, który wymaga od ciebie znalezienia przypadkowego przedmiotu, w przypadkowym miejscu. Jeśli nie kręcisz się bez celu i nie otwierasz każdej skrzynki to masz problem. Większość nie ma problemu,
Czy cała gra jest na takim poziomie trudności, że trzeba cholernie mocno wsiąknąć i przeczesywać świat gry, bo inaczej nie da się ruszyć z fabułą, czy to jednorazowa sytuacja i dalej będzie lepiej?


@nielegalny_imigrant: Raczej nie ale za rączkę też nie prowadzi, a przeczesywanie dodaje smaku do samej eksploracji. Ta skrzynia jest w strażnicy jak mirek napisał. Nie pamiętam żebym musiał ją specjalnie szukać czy sięgać po poradnik, więc może coś
@Nemayu

To jest zwyczajnie źle napisany scenariusz, który wymaga od ciebie znalezienia przypadkowego przedmiotu, w przypadkowym miejscu.


Grałeś w ogóle czy tak gadasz? Wystarczy pójść do pani Szczepanki, jak się ja poprosi o pomoc żeby wyjść z zamku to podpowie, że może jakbyśmy wyglądali jak strażnik to by nas wartownik nie rozpoznał, i że w strażnicy przy bramie jest rynsztunek. A pójść po pomoc do Szczepanki to jest pierwsze co przychodzi do