Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy człowiek może odczuwać.. chęć ucieczki, do wyimaginowanego świata, który jest przygnębiający i ogólnie "zły" i łączy się to z jego upodobania, uwielbieniami?
Czasem, siedząc samemu, mam takie dziwne myśli, które zawsze mijają tak naprawdę po przespaniu się.
Chciałbym wyjść na plażę. W środku nocy, żeby nie było nikogo, tylko bezkres morza. W tle chciałbym, żeby leciało to: Sea Wall Moment od 1:59. Posłuchajcie tego, zrozumiecie ten klimat.
Chciałbym trzymać moją dziewczynę za rękę, spojrzeć się jej w oczy, i w akompaniamencie tej muzyki iść po plaży. Potem wrócić do namiotu, który byłby rozbity gdzieś na samym końcu półwyspu helskiego. Albo nawet nie do namiotu, tylko położyć się, i patrzeć w gwiazdy. Chciałbym pojechać na moim motocyklu w nocy na jakieś szczere pole, patrzeć się w gwiazdy. Też przy tej piosence, bo wywołuje genialne emocje. W końcu pojechać w nocy samochodem, i puścić Nightcall. Pojechać gdzieś w góry. We dwoje zrobić ognisko, i spać w śpiworach w jakiejś chatce. I chciałbym, żeby ta druga osoba, czuła dokładnie to co ja, w tych chwilach. Nawet nie wiem jak to uczucie nazwać. Taka.. ucieczka?.
Takie totalnie oderwanie od życia, przeniesienie się uczuciami do jakiegoś wyimaginowanego świata, który nie jest jakiś utopijny - tylko właśnie na odwrót, jest przygnębiający, brutalny, ale w jakiś niewytłumaczalny sposób - dla mnie niesamowicie fascynujący i piękny.
Po prostu zwyczajnie jestem ciekaw, z czego wynikają takie "myśli", mając jednocześnie naprawdę fajne, ale jakby nie spojrzeć, rutynowe życie.
Bo ucieczki myślami w stylu "hawaje, chevelle '70, supermodelka obok, i milion na koncie" jeszcze jestem w stanie zrozumieć - ale tego mojego totalnie nie czaje.
I jestem cholernie ciekaw, z czego to wynika.

PS - Jestem ciekaw ile jeszcze osób w jakiś sposób utożsamia się z #ryangosling z #drive i #bladerunner2049
PPS - Tak, jestem po N piwach.

#psychologia #przemyslenia i może #rozkminy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eb4921f7bdff000a92ef21
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę