Wpis z mikrobloga

Ja pierdziu, kolejny raz prawie zostałem #!$%@?ęty przez debila na pasach, który stwierdził, że po #!$%@? się zatrzymywać jak kierowca na drugim pasie.
Sytuacja powtarza się prawie zawsze na tych pasach.
Najchętniej nagrywałbym każde moje przejście i zgłaszał śmieci ale nie można używać telefonu na pasach. Czy w takim wypadku musiałbym mieć kamerkę na sobie? #samochody #smiecienieludzie
  • 22
@robertx: Ja uważam za każdym razem. Ale nie da się być czujnym zawsze. No i nie chodzi tylko o mnie. Wystarczy, że jakieś dziecko się zagapi i już się wiecej nie zagapi
@le1t00: W takich wypadkach są wysepki gdzie pieszy ma miejsce żeby się zatrzymać, ewenntualnie powinieneś się zatrzymać przed wejściem na pas ruchu w drugim kierunku. Skoro nie widzisz czy coś jedzie z drugiej strony to kierowca też nie widzi czy idziesz czy nie XD W takim przypadku do kierowcy nie mam nic. Tylko do projektanta tego przejścia oraz do ciebie.
W takich wypadkach są wysepki gdzie pieszy ma miejsce żeby się zatrzymać, ewenntualnie powinieneś się zatrzymać przed wejściem na pas ruchu w drugim kierunku. Skoro nie widzisz czy coś jedzie z drugiej strony to kierowca też nie widzi czy idziesz czy nie XD


@Pimenista: A widzisz na rysunku wysepkę?
Jak Ty nie masz możliwości zobaczyć jadącego samochodu to sądzisz, że kierowca tego samochodu ma możliwość zobaczyć Ciebie?


@robertx: Nie musi go widzieć. Wystarczy, że widzi że inne auto się zatrzymało przed pasami. Zatrzymanego auta na drugim pasie też nie widzi?
@Smol_PP: Ciągle uważam, że OP ma łatwiej zauważyć inny samochód niż kierowca innego samochodu zauważyć OPa. Żeby było jasne - absolutnie nie pochwalam ani nie usprawiedliwiam kierowcy samochodu, ale zacznijmy być wreszcie odpowiedzialni na drogach. Wszyscy. Nie tylko wymagać tego od innych