Wpis z mikrobloga

Zdradzę Wam dzisiaj tajemnicę.

Będzie trochę tekstu i kilka screenów jako dowód.

Dlaczego #famemma od jakiegoś czasu nie używa swojej pełnej nazwy, tylko skraca ją do "Fame" w materiałach promocyjnych?
Powód jest prozaiczny - ZEMSTA.

Tak, dobrze przeczytałeś Mirku, zemsta! Konkretnie "kolegów" z Czeczenii.

Jak zapewne wiecie, zanim Malik ogłosił nazwę "swojej" organizacji, pazerny grubas i golas biseks zarejestrowali tę nazwę (#hypemma), a Czeczeni musieli szukać na szybko nowej nazwy. Jak wiadomo Czeczeni są pamietliwi.

Minął pewien czas...

I nagle właściciel #acamma (dawne ACB) oraz #highleague wpadł na pomysł. Za pośrednictwem pośredniczki zgłosił znak towarowy (napis) "FAME MMA"!
Zrobił to dokładnie w marcu 2021r.
Pewnie zapytasz teraz "jak to?!".
Oczywiście pazerny grubas oraz biseks zastrzegli znak towarowy... Ale graficzny.
Różnica niewielka, a jednak!
Gdyby udało się dokończyć proces rejestracji znaku towarowego (napis), to Fame musiałoby unikać tej nazwy, mogliby używać jedynie swojego loga.

Następna gala jest dopiero w marcu 2022, dlatego że koniec procesu rejestracji miał się skończyć w marcu (tego roku), więc musieli poczekać, jak się sprawa zakończyć.
Oczywiście rejestracja znaku towarowego to kilkuetapowy proces, przedostatni polega na opublikowaniu informacji, można zgłosić sprzeciw/zażalenie i wtedy można zablokować rejestrację (ale trzeba mieć podstawy do tego). Nie będę tego procesu rozwijał, każdy poczyta we własnym zakresie.

Aktualnie znak towarowy (napis) "FAME MMA", ma status "umorzenie postępowania", więc niestety się nie udało.

Więcej screenów w komentarzach.

#famemma #primemma #mmavip #ksw #ufc #boxdel #highleague #mma #lovedzidzia #dawidozdoba #2023 ##!$%@? #dwaserca #elitefighters #najman
Papileo - Zdradzę Wam dzisiaj tajemnicę. 

Będzie trochę tekstu i kilka screenów ja...

źródło: comment_1642886301u4XJcLx5YxkJVsUJ1z7FdX.jpg

Pobierz
  • 16
@Papileo: Zmartwię Cię.

Dawno temu, w wywiadach mówili dlaczego odchodzą od nazwy MMA - chodziło o to, że niektóre walki, nie są w tej formule, i bardziej "chodliwe" jest samo FAME. Dodatkowo sami zawodnicy używali to argumentu do tych którzy nie chcieli się bić w MMA że to FAME MMA to trzeba MMA a mamy boks i k1.

Dodatkowo, nawet gdyby było tak jak mówisz, ten znak zostałby im przyznany -
Nie ma żadnej afery. Kolega @Papileo nie do końca rozumie specyfikę rejestracji znaków towarowych. Ten drobny błąd który zrobił odwraca do góry nogami wnioski. Otóż FAME MMA już w 2018 roku zgłosiło i zarejestrowało w EUIPO swój słowno-graficzny znak towarowy (link):

Czyli od 2018 roku mają wyłączność na to oznaczenie na terenie całej UE w tym naturalnie Polsce. Znaki towarowe rejestruje się w procedurze sprzeciowowej. To oznacza, że mogę
Mikolaj_Lech - Nie ma żadnej afery. Kolega @Papileo nie do końca rozumie specyfikę re...

źródło: comment_1642927072QMkKbmsXFoRDengmXWUwdZ.jpg

Pobierz
@Mikolaj_Lech:
Ja napisałem dla żartu, żeby Mireczków podkręcić przed konferencją, a tutaj odpowiada mi sam Pan Mikołaj Lech, dzięki któremu w ogóle wiem gdzie szukać informacji na ten temat. :-) Tak jak wspomniałem, rejestracja została odrzucona, ale sam fakt, że próbowano zarejestrować warto odnotować, bo to znaczy, że między nimi jest dość poważna rywalizacja. W końcu Fame wcześniej "wyrwało" nazwę High League, a mianowicie "Hype MMA" (Boxdel zarejestrował).

Dziękuję za odpowiedź,
@Don_Lukasio: w jakim sensie? Przecież ja w pierwszym poście napisałem:
Aktualnie znak towarowy (napis) "FAME MMA", ma status "umorzenie postępowania", więc niestety się nie udało.

Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Po prostu napisałem, że jest to warte odnotowania, że takie działania miały miejsce.
@Don_Lukasio: Opie weź wracaj do książek, jak nie zauważyłeś, że tytuł to był bajt, to proponuje czytanie ze zrozumieniem oraz zajęcia z logicznego myślenia. Od wczoraj w internecie? Przecież na tym tagu 99% to kręcenie beki, a Ty się wczuwasz jakby chodziło o Ciebie xD ()