Wpis z mikrobloga

witam .
panowie jaki klej do sklejania juz pomalowanych elementow. na ogol uzywam kropelki ale zauwazylem , ze po jakims czasie ( rok dwa ) element potrafi po prostu odleciec. TAk jakby z czasem klej tracil wlasciwosci.

interesuje mnie klej , ktory mozna sklejac dorbne elementy ( bo najczescie po pomalowaniu wlasnie takie trzeba dokleic) , ale rowniez blaszki do plastiku czy blaszki razem. Czy warto miec inne kleje do kazdego podloza , czy wystaczy jeden ?
no i cena nie gra tu roli. to nie sa jakos drogie rzeczy :D
pozdr

#modelarstwo
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muchabzz: niestety, jak kolega pisze. Farby do farby się nie przyklei skutecznie. Oczyść (pilnik nożyk wiertelko itp) miejsce klejenia, by był kontakt choćby częściowy materiału z materiałem
  • 0
@hrumque
@thelightful no i tu dzięki .. bo faktycznie nie przyszło mi do głowy , że głównym problemem może być klejenie warstwy farby do innej warstwy farby.
Technikę zaklejania plastiku przed malowaniem stosuje. Ale nie zawsze się to da zrobić.
Na kanale agtomu jest materiał o klejach. Po obejrzeniu zastanawiam się na dokupieniem jako uzupełniającego kleju humbrola precision.
Tak czy tak dzięki za trafne spostrzeżenie
@muchabzz: ja używam kleju T7000 i trzyma farba/farba a niektóre modele mają po 7-8 lat :)
To klej elastyczny do ekranów telefonów. Jest wersja czarna oraz clear której używam też do wklejania lamp w modelach.