Wpis z mikrobloga

Przylatywal ktos ostatnio do Niemiec z szczepionka J&J po 15.01? Niby stracila ona waznosc po tym dniu, ale niemiecka appka CovPass Check ciagle ja akceptuje i widzi mnie jako zaszczepionego xD Mam lot za tydzien do Niemiec, juz dawno byl zabookowany, a szwaby teraz taka maniane odwalaja... Jesli appka pokazuje, ze jestem zaszczepiony to moze kontrola na lotnisku nie bedzie przegladac jaka to byla szczepionka i przejdzie na przypale?

#covid19 #niemcy #koronawirus #podroze
  • 9
@DunningKruger: Na stronie gov.pl pisze, ze od 15.01

-osoba, która jednorazowo przyjęła preparat Janssen (Johnson & Johnson) od dnia 15.01.2022 nie jest uznawana za zaszczepioną. W celu uznania za osobę zaszczepioną konieczne jest przyjęcie drugiej dawki (Johnson & Johnson, lub Pfizer lub Moderna)

https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech

Od 1.02 z tego co kojarze to skracaja waznosc szczepionek dwudawkowych do 9 miesiecy.
@lentilek: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz to i tak chyba za pozno, bo po drugiej dawce chyba trzeba znowu dwa tygdnie odczekac? I sie okaze, ze dopiero wtedy ta niemiecka appka bedzie mi pokazywac, ze jestem niezaszczepiony xD