Wpis z mikrobloga

@Razenix_1 Podam na swoim przykładzie, przebiegi rzędu 10- 15k rocznie Paliwo- ok. 5- 6 tys Serwis olej+ filtry raz w roku, ok. 250 zł Przegląd 100 zł Ubezpieczenie ok. 700 zł No a reszta to już zależy jak Ci się trafi, jakieś bzdety w zawieszeniu, tarcze, klocki, żarówka się jakaś przepali, wycieraczki, płyn do spryskiwaczy, nooo, myślę że w dyszce rocznie da się zamknąć ¯_(ツ)_/¯
@Razenix_1: Poprzednie auto (Hyundai Getz 2008 benzynka 1.1), które było od nowości w rodzinie, to koszt roczny to było wyłącznie olej+paliwo+oc, paliwo wówczas po 4,5 było, auto paliło 7l/100km, robiłem rocznie 10kkm, no to rocznie wyjdzie jakieś 3700-3800zł, ale doliczmy jeszcze akumulator i sprzęgło, które wymienić musiałem, no to mamy 4300 (łączny koszt akumulatora i sprzęgła podzieliłem przez te 2 lata jak tym autem jeździłem, przez cały poprzedni żywot to tylko
@Razenix_1: Wiele zależy od auta i jak dbasz, czy wymieniasz coś jak tylko puknie, czy jeździsz aż będzie #!$%@?ło. Nie da się od tak policzyć, dla Clio 1.4 będą inne koszta niż dla BMW 3 3.0 :) Mnie Golf 6 2.0 diesel czysta eksploatacja na 25kkm wyszła około 13k - w tym liczę paliwo, olej, ubezpieczenie, podstawowe elementy zawieszenia(gumy, łączniki), tarcze, klocki, opony(część zużycia), po za tym wrzuciłem z 7k na