Wpis z mikrobloga

Kilka porad powiązanych z bezpieczeństwem. #od0dopentestera

1. Ustaw limity na usługi premium. Wyłącz WAP Billing.
2. Gdy sprzedajesz coś na portalach ogłoszeniowych - kup nowy starter do tego celu lub wykup usługę ekstra numer.
3. Nie klikaj w żadne linki z SMSów. Duże firmy nie powinny ich wysyłać.
4. Możesz sprawdzić po numerze rejestracyjnym czy samochód ma ważne ubezpieczenie OC.
5. Wykup usługę Alerty BIK. A jeśli nie starasz się o kredyt - włącz zastrzeżenie kredytowe.
6. Załóż konto w systemie e-sąd.
7. Złóż w banku dyspozycję na wypadek śmierci oraz zadbaj o cyfrowy testament.
8. Zanim przyłożysz kartę płatniczą do terminala - sprawdź kwotę, która się na nim wyświetla.
9. Włącz U2F lub 2FA tam gdzie to możliwe.
10. Zacznij korzystać z menadżera haseł.
11. Certyfikat SSL nie oznacza, że strona jest bezpieczna.
12. Dodaj listę ostrzeżeń cert.pl do swojego adblocka.
13. Wyłącz makra w pakiecie Office.
14. Przed zakupem w nowym sklepie sprawdź o nim opinie. Gdy brak regulaminu, adresu czy danych kontaktowych - przemyśl zakup dwa razy.
15. Załóż konto w serwisie Have I Been Pwned.
16. Przed wrzuceniem zdjęć do Internetu na własnej stronie - warto usunąć z nich dane EXIF.

Więcej w filmie: wskazówki zwiększające bezpieczeństwo.
Możesz też pobrać plik PDF.

PS. Jeśli materiał Ci się spodobał - tutaj link do Wykopu.

Jeśli interesujesz się bezpieczeństwem - sprawdź mój zbiór stron powiązanych z security i newsletter.

#technologia #nauka #ciekawostki #informatyka #gruparatowaniapoziomu #nauka #security #bezpieczenstwo
KacperSzurek - Kilka porad powiązanych z bezpieczeństwem. #od0dopentestera

1. Usta...
  • 155
Usługa Ekstra Numer została wyłączona dla nowych użytkowników od Sierpnia 2020r. działa dla osób które mają ją aktywne

https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Zmiany-w-us%C5%82udze-Orange-Extra-Numer/m-p/223586
@PrestoX: Nie prawda, nie została wyłączona, ale wzrosła cena z 3 do 5 zł. Trzeba było przeczytać tam wszystkie wpisy a nie tylko wybrany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ktoś korzystał z tego orang ekstra nr. i może mi powiedzieć, czy jednocześnie mam aktywne oba numery na połączenia przychodzące?
@PrestoX: Nie prawda, nie została wyłączona, ale wzrosła cena z 3 do 5 zł. Trzeba było przeczytać tam wszystkie wpisy a nie tylko wybrany ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pangolin: i tak cena jest słaba lepiej kupić mini 3 w Virgin mobile i mieć gdy coś też w Orange wysiądzie i nie chce ci się płacić 1,50 zł za połączenie z BOK
i tak cena jest słaba lepiej kupić mini 3 w Virgin mobile i mieć gdy coś też w Orange wysiądzie i nie chce ci się płacić 1,50 zł za połączenie z BOK

@PrestoX: Jak masz wolne gniazdo sim w telefonie to lepiej, ale jeśli będziesz musiał nosić drugi tel. to niekoniecznie. Nie trzeba dzwonić do BOK, można za darmo wysłać wiadomość lub użyć chata.
@3mortis: nie slyszalem zeby kogos kasjerka oszukala. Poza tym bierzesz paragon i jak kwota nie zgadza się z tą na potwierdzeniu platnosci to robisz reklamacje. Ale najwyrazniej lubisz ludzo #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@forest23 klikaj ale na maszynie wirtualnej najlepiej pod Linuxem. Jest takie cholerstwo BEEF i inne które próbują przejąć kontrolę nad twoją przeglądarka jak tylko wejdziesz na stronę. Jeśli przeglądarka jest nienaturalna itp to jest szansa wykonać względem niej jakieś działania
@KacperSzurek: Mirek, świetny poradnik. Pytanie: e-sad z tego co wiem to jest przydatny do dochodzenia wierzytelności, jednak co w przypadku gdy zmieniam często adres zamieszkania? Nie ma możliwości elektronicznego odbioru dokumentów urzędowych, np. sądowych? Trochę lipa jakby sąd wysłał mi wezwanie na sprawę pod jakiś adres na który nie mieszkam i sprawa odbyłaby się zaocznie