Wpis z mikrobloga

Powoli klaruje się już system wynagradzania kierowców międzynarodowych.
Przy przewozach bilateralnych wzrost kosztu dla pracodawcy to będzie to około 20-25% miesięcznie, przy założeniu że na starych i nowych zasadach kierowca otrzyma kwotę "na rękę" taką samą jak na starych zasadach.

Raczej nie spodziewałbym się jakiś znacznych podwyżek wypłat dla kierowców ( na rękę), a wielu na to liczyło.
Będzie bardzo ciekawie na rynku.

#bekaztransa #zycietruckera #pracbaza #spedycja #transport
  • 48
@Konkol: @erni13: @Tomsonwi: prawdopodobnie będzie tak, że bardziej opłacało się będzie robić dłuższe urlopy niż wypłacać ekwiwalent.

No i w sumie bardzo dobrze, teraz mamy urlop 2 tygodnie w sierpniu. W pierwszym tygodniu fakturuję etc i w połowie wyjeżdzam gdzieś, no i drugi tydzień na wyjeździe wiszę na telefonie po to by po urlopie wszystkie auta wyjechały.
A tak to się zrobi 3 tygodnie i luz
@erni13: tak, to jest plus. z drugiej strony pytanie ile to "kosztuje". ja wiem, że przeciętny kierowca ma w dupie koszty pracodawcy i w ogóle każdy pracodawca to jest dziad i się dorabia na krzywdzie kierowców.

ale faktem jest, że "normalni" pracodawcy dostaną po dupie mocno i rynek pracodawców zostanie mocno zweryfikowany. na tę chwilę wizja braku (normalnej) pracy wśród kierowców wydaje się co najmniej śmieszna, ale nie takie rzeczy się
@Bakys: i żeby nie było- ja oczywiście jestem "za" zwalczaniem dumpingu socjalnego itp., ale niech to wszystko będzie dobrze zaplanowane, przemyślane i wprowadzone, oraz faktycznie ma na celu poprawę warunków ludzi, których to dotyczy, a nie zbieranie kasy na socjal dla #!$%@? nierobów.

btw tak naprawdę to cały czas nie wiadomo, czy chociażby miłościwie nam panujący Endriu zdąży wrócić z nart i podpisać ustawę.
@Bakys: No żaden ze mnie fachowiec, ale jeśli przewoźnicy w Polsce dostaną po dupie to będzie plus dla przewoźników z Niemiec bo nie będą musieli rywalizować z zanizonymi cenami z Europy wschodniej ¯\_(ツ)_/¯

Zawsze ktoś traci
@wezsepigulke: ja już się raduję na myśl o momencie, w którym przekażę im, że nowe przepisy wcale nie oznaczają większych zarobków, a Ty mi jeszcze mówisz o zmianie uop na zlecenie xD