Wpis z mikrobloga

@Megawonsz_dziewienc: KK za wszelką cenę broni swojej władzy. Udało im się zrobić politykę na dyskryminacji osób LGBT, ale że temat się wyczerpał, to spróbowali, czy ten sam trik nie uda się z kobietami. Jak widać, udało się.

Z jednej strony żal trochę, że społeczeństwo polskie zaczyna działać w oparciu o wartości pewnego pana z wąsem sprzed stu lat, ale z drugiej to nawet mi nie żal. Gdyby to się stało np.
@kurczaczak ?
Kościół jest przeciwny jakiejkolwiek dyskryminacji. Fragment "Udało im się zrobić politykę na dyskryminacji osób LGBT" jest kłamstwem. Podobnie jak to "to spróbowali, czy ten sam trik nie uda się z kobietami". KK nie miał żadnego wpływu na decyzję trybunału, posądzanie go o podjęcie tej decyzji jest niedorzeczne.
Poza tym rozwala mnie ta żelazna logika. Że niby Kościół przez rzekomą dyskryminację kogoś tam ma odzyskać władzę? XD Gdzie tu związek?
I
@altruistyczny:

Fragment "Udało im się zrobić politykę na dyskryminacji osób LGBT" jest kłamstwem.


Panie, nie #!$%@? pan, ja się wczoraj nie urodziłem. Aż takiego kitu to mi nie wciskaj, szacunku trochę.

KK nie miał żadnego wpływu na decyzję trybunału, posądzanie go o podjęcie tej decyzji jest niedorzeczne.


Bezpośrednio nie, ale nie oszukujmy się - to jest układ mafijny, rząd popiera kościół, a kościół popiera rząd. Poza tym, KK wywierał presję na
@kurczaczak: Aha. Czyli idziesz w zaparte? "Moja prawda najmojsza!"

Poza tym, KK wywierał presję na swoich wiernych od lat, by do takiej a nie innej zmiany doszło.

Bzdura.

Nie jest absurdem, bo dzieje się dokładnie to, o czym ostrzegano przed zmianą prawa.

Nawet jeśli śledztwo dowiedzie że spowodowała to wadliwie skonstruowana ustawa, to nie oznacza że taki jej był cel. Bo, zaskoczę cię, ale nie było celem ustawy powodowanie zgonów kobiet.
Kościół jest przeciwny jakiejkolwiek dyskryminacji.


@altruistyczny: W założeniach pewnie jest, ale rzeczywistość pokazuje, że kościół jest w tym kraju jedną z głównych przyczyn dyskryminacji, a nawet więcej - wszelkich podziałów. Każda inność jest przez kościół natychmiast wytykana i dyskredytowana. Jeśli coś kościołowi zagraża to jest gotów posunąć się do każdej obrzydliwości, byle przetrwać. Nawet jeśli zagrożenie jest wyłączenie urojone. Nie jest też żadną tajemnicą, że duchowni prowadzą interesy z politykami, a
Fragment "Udało im się zrobić politykę na dyskryminacji osób LGBT" jest kłamstwem


@altruistyczny: patrz załącznik
Możesz mi wyjaśnić, co lgbt robi obok kradzieży, nienawiści i zdrady?

Ustawa zezwala na usunięcię ciąży w przypadku zagrożenia życia matki.


@altruistyczny: Ale nie pozwala usunąć jednego z płodów w ciąży bliźniaczej. I ten drugi bliźniak jest skazany na śmierć. A w momencie kiedy ciąża zagraża życiu matki często jest już za późno na jej
Kuklak - > Fragment "Udało im się zrobić politykę na dyskryminacji osób LGBT" jest kł...

źródło: comment_1643360234FBYTgG33PpnVW59OPw6KUi.jpg

Pobierz
@altruistyczny: Strefy wolne od LGBT na przykład, albo odczłowieczanie dzieci z In Vitro i ateistów. To z tych bezpośrednich. To jednak nie działa tylko bezpośrednio. Kościół upada, czuje zagrożenie, a nie jest gotowy na zmiany, więc się okopuje w swoich radykalnych przekonaniach i próbuje je forsować wśród wiernych. Tylko trudno kogoś przekonać do lojalności wobec nieaktualizowanych od wieków przekonań, więc potrzebny jest wróg, przed którym ta lojalność obroni. I tak powstaje