Wpis z mikrobloga

432 + 1 = 433

Tytuł: Polska - niespełniony sojusznik Hitlera
Autor: Krzysztof Grzegorz Rak
Gatunek: historia
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 9788311157422
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 500
Zacznę może od małego wstępu - z dystansem podchodzę do książek z dziedziny literatury faktu, reportażu czy historycznych których tytuły wyglądają następująco: "rzeczownik określający osobę/miejsce - jakieś nacechowane emocjonalnie określenie" - na przykład "Wołyń - ziemia zbroczona krwią" czy "Polki - najdzielniejsze z kobiet" (przykłady wymyślone na poczekaniu) ponieważ w większości są mało merytoryczne i nie zagłębiające się w temat.

Z tych powodów początkowo podchodziłem do tej książki z dystansem. Autora nie znałem, obawiałem się też trochę, że jest to kolejna książka z serii absolutnego polityka fiction. We wszystkich trzech kwestiach bardzo się pomyliłem.

Książka napisana jest w sposób w pełni profesjonalny, uwzględniający warsztat historyczny. Nie jest to może praca czysto naukowa, ale na pewno nie jest to już zwykła książka popularnonaukowa. Autor w pełni, uwzględniając wszelkie ważniejsze wątki przedstawia rozwój stosunków Polsko- Niemieckich od dojścia AH do władzy (częściowo sięgając do wcześniejszego okresu) aż po wrzesień 1939 roku. Książka na pewno nie jest napisana pod jakąkolwiek tezę, a już na pewno nie została napisana z pozycji "germanofilskich" czy z tezą o tym, że należało wejść z Niemcami w sojusz.

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby poznać jak wyglądała sytuacja polski przed II WŚ. Gorąco polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #historiabookmeter
pan_kleks8 - 432 + 1 = 433

Tytuł: Polska - niespełniony sojusznik Hitlera
Autor: Krz...

źródło: comment_1643360696ghcpzM5T8Tp6mPKkHlZArx.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 542

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Obłęd '44 (Piotr Zychowicz) - najnowsza recenzja usera Dziadekmietek ★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. Rzeczy osobiste (Karolina