Wpis z mikrobloga

#aliexpress #chiny #pocztex #pocztapolska

No coz, do 3 razy sztuka mowia...
Do Polski trafila wlasnie moja 3 paczka z Chin - druga przez agenta sugargoo - wyslana EMS - zawiera zakupy z taobao, glownie elektronika. Problem jest jednak ciutke inny, mianowicie WER Warszawa zatrzymal moja przesylke.

2022-01-31 11:33:00 WER Warszawa Zatrzymanie w cle
Pytanie jest, co mam teraz zrobic? Ile potrwa caly ten teatrzyk zanim dostane paczke? Domyslam sie, ze nie pojdzie to od buta, jednakze sa tam rzeczy na ktore pilnie oczekiwalem i lekko mnie to podirytowalo. Co powinienem przygotowac?

Cc @AliPaczka
  • 14
@RuskiMaszynista: ja miałem z 9 godzin na tym statusie(od 9 rano do 20), wysyłka z japonii, ale dołączona wartość więc listonosz każe zapłacić jutro (albo za 2 dni znając PP) VAT

wysyłka bez zadeklarowanej wartości - każą ci zadeklarować ile płaciłeś (nie wiem jak bo nie miałem takiej sytuacji)

wysyłka z opłaconym vatem - #!$%@? UC będzie max 2-4 dni trzymał i zwolni do doręczenia za 8.50 zł na bankruta którym
@Atx0937: często chinczyki się nie popisują. Kiedyś pracowałem trochę jako listonosz i tak z jeden list na 10 nie miał numeru mieszkania. No i wracało to do zwrotu z powodu niepełnego adresu.
@Ramone: Jasne, no ja tu nie robię hejtu na pocztę, raczej na zamawianie z Chin. Czekasz dwa miesiące, dispute możesz założyć w małym oknie czasowym, i łatwo to pominąć. Finalnie nie masz ani hajsu ani towaru..