Wpis z mikrobloga

@mstasiek: @nov3l: ogólnie teoria jest taka że maszyna musi istnieć aby stworzyć tunel czasoprzestrzenny między dwoma różnymi stanami. Ergo nie możesz nikogo wysłać wcześniej niż przed powstaniem pierwszej maszyny w czasie.

Rozwiązuje to problem wysłania siebie w przestrzeń kosmiczną.
@J_Iskariota: Chyba podobny motyw był w stargate, po wybudowaniu pierwszej bramy ale mogę się mylić bo dawno oglądałem, ale mniej więcej tak. Po uruchomieniu maszyny możesz się spodziewać od razu pierwszego podróżnika.

Inną kwestią jest ogólna teoria względności która zabrania podróży w czasie wstecz.
Obecnie prawa fizyki pozwalają na budowę maszyny, która przeniesie cię w czasie w przyszłość zapobiegając twojemu starzeniu się, ale cofnąć się już nie będziesz mógł.
@mstasiek był kiedyś taki serial o podróży w czasie gdzie pilot w kapsule musiał ręcznie nawigować żeby właśnie trafić na ziemię, a nie wylądować w przestrzeni kosmicznej
@apo: myślałem nad tym kiedyś i ostatecznie doszedłem do wniosku, że jeśli ktoś jest w stanie zbudować wehikuł czasu, to ma też świadomość o tym, że przestrzeń też ma znaczenie
popsuło mi to zabawę, bo bardziej bawiła mnie wizja głupiego podróżnika w czasie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mstasiek: a co z nieregularną prędkością ziemi? Jeżeli ktoś się przenosi z ziemi poruszającej się o 20 km/h wolniej to ziemia w niego #!$%@? przy dotknięciu?