Wpis z mikrobloga

614 + 1 = 615

Tytuł: Problem trzech ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek: science fiction
Liczba stron: 456
Data pierwszego wydania: 2008
Ocena: ★★★★★★★★
Książkowy Challenge: 8/30

Książka o której było głośno kilka lat temu, polecana przez Baracka Obame i Zuckerberga. Autor zdobył nagrodę Hugo dla najlepszej powieści SF w roku 2015 po raz pierwszy w historii przyznaną autorowi nieanglojęzycznemu. Czy jest to genialna książka? Nie. Moim zdaniem jest tu kilka sklejonych ze sobą wątków, nie do końca elegancko. Ale czyta się dobrze. Poza tym mamy tu ciekawe pomysły powiązania nauki z fabułą. Ciekawie też było przeczytać coś w settingu rewolucji kulturalnej w Chinach bo wcześniej takiej tematyki w SF nie widziałem. Najmniej podobał mi się wątek z grą komputerową, oraz siermiężny pomysł na zdobycie tankowca, ale nie będę spojlerował... dlaczego więc 8/10? Lektura jest lekka, i mimo wielu naukowych aspektów weszło w kilka godzin :)

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #fantastyka #fantasy #sciencefictionbookmeter #chiny #fizyka #nauka
nilfheimsan - 614 + 1 = 615

Tytuł: Problem trzech ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek:...

źródło: comment_1644423932Aq2nHBmITpRcjh3GGBNsGS.jpg

Pobierz
  • 12
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.6 / 10) (9 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 456
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-06-27 - Użytkownik FormalinK ocenił na: ★★★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-08-29 - Użytkownik George_Stark ocenił na:
@nilfheimsan: Świetna książka, czy możesz mi polecić coś podobnego? Podoba mi się duża ilość świetnych opisów technicznych, inżynierskich i dość sensownej fizyki. Mniej mnie ciągnie do wątków kryminalnych.