Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi proszę czy jest sens kręcić imbę..
Mieszkam obok lasu, dość starego. Nie jest to typowo gospodarcze nasadzenie.
W lesie prowadzona jest wycinka.
Firma, która ją wykonuje demoluje las w niewyobrażalnym stopniu. Rozjeżdża sprzętem ścieżki zostawiając po sobie koleiny głębokie na pół metra. Dewastuje przy tym całe poszycie i młodnik.
Ja w pełni rozumiem zasadność gospodarki leśnej, ale zastanawiam się czy prowadząc takie prace nie ma obowiązku chociaż w jakimś stopniu przywrócić poszycie do stanu pierwotnego?
Te zagłębienia tworzą latem błotne bajora, które raz, że uniemożliwiają jakąkolwiek wędrówkę po wydeptanych wcześniej traktach (wiem, że to mogą mieć w d...), dwa, że w tych bagnach tworzy się komarze mega imperium.
Jest sens pisać do nadleśnictwa, czy w pracach leśnych obowiązuje wolna amerykanka, a przewrócenie stanu pierwotnego zostawia się naturze na najbliższe 20 lat...?

#przyroda #lasypanstwowe #prawo
Pobierz KrolWlosowzNosa - Powiedzcie mi proszę czy jest sens kręcić imbę..
Mieszkam obok las...
źródło: comment_1644568656TXdNJfdIY2pbK2Y6HoWC9E.jpg
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@KrolWlosowzNosa: teren po zimie jest grząski i trudny dla wielotonowych maszyn zrywkowych. To, że taki widok zastajesz to normalne. Pracownicy operujący tymi maszynami wybierają najdogodniejszy dojazd na miejsce zrębu dla swoich maszyn jak tylko mogą i jeśli jest możliwość korzystania z tej ścieżki przez dłuższy czas raczej się tak robi, jeśli teren i warunki nie pozwalają to wtedy wybiera się inną drogę. ¯\_(ツ)_/¯ Gospodarka leśna rządzi się swoimi prawami, a to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ainam102: xD nie znasz się kompletnie na gospodarce leśnej i pracy w lesie nie??

@KrolWlosowzNosa: koparka jest tam zbędna. Nie narusza się (mimo drastycznego widoku) podstawy lasu na tyle, aby tam grzebać czymś jeszcze. Poza tym musisz zwrócić uwagę na to, iż teren po zrębie będzie jeszcze uprawiany przez około 2 lata, aż do momentu zasądzenia, a wykorzystane dukty przez maszyny zrębowe mogą posłużyć innym do dostania się na miejsce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KrolWlosowzNosa: luzik. Dla osób postronnych wygląda to jak barbarzyństwo... Dla mnie - wyjątkowo estetycznie jak na tę warunki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Musisz zauważyć, że na drodze przejazdu praktycznie nie było młodych drzewek (do 5-8 lat), które by ucierpiały, więc jeśli patrzeć na straty to tylko byliny, rośliny płożące i inne jagody mogły ucierpieć. Jest serio luzik ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ainam102: leśne drogi są w zarządzaniu LP, a wjazd do lasu ogólnie jest zabroniony. Jeśli masz służebność albo inne szczególne warunki pozwalają Ci korzystać z leśnych dróg wtedy można zwrócić się do LP o przywrócenie drogi do stanu używalności, jeśli nie, a droga jest mało znaczącym duktem leśnym, wtedy lasy nic nie muszą.

Ustawa o lasach: Art. 29. 1.
Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami