Wpis z mikrobloga

Czołem remontowe Mirki.
Będę niedługo robił remont nowego mieszkania i w plannerze z Ikei zmajstrowałem taki oto projekt.
Wymiary kuchni to 190x330 raczej bez możliwości zmiany. Czy wg was jest w porządku czy jest coś, co można by było zmienić/zamienić lub cokolwiek innego zrobić aby było lepiej( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Chodzi o sam układ kuchni, fronty i blaty już mam wybrane- granatowe fronty dołu i lodówki, blat i dekor drewno, górne szafki czarny mat.
#remontujzwykopem #meblekuchenne #kuchnia
Pobierz benkier93 - Czołem remontowe Mirki.
Będę niedługo robił remont nowego mieszkania i w...
źródło: comment_1644689174mbUR3XLVPmCtQo3QyZvxwN.jpg
  • 29
@benkier93:

Coś takiego mi się udało przerobić uwzględniając Wasze uwagi. Lepiej?


Gorzej. Nie zaburzaj sobie ciągu roboczego (lodówka, zlew w środku, kuchenka). W pierwszym projekcie było poprawnie.
Lodówka, dołączam się do głosów wyżej, powinna się otwierać i zamykać "na wnętrze" kuchni, a nie tak, że trzeba obiegać otwarte drzwi.
Ogólnie to tylko projekt zrobiłem sobie w Ikei, chętnie bym wziął od nich ale wybór frontów to jakiś dramat. Co do rozwiązań w szafkach na ten moment nie skupiałem się nad tym za bardzo, najważniejsze dla mnie jest rozmieszczenie strategicznych punktów kuchni ( lodówka, płyta z piekarnikiem, zlew). Ale zlew nad szafką narożną to w sumie niezła opcja, tylko co wtedy z koszem na śmieci?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@benkier93:

Ale zlew nad szafką narożną to w sumie niezła opcja, tylko co wtedy z koszem na śmieci?( ͡° ͜ʖ ͡°)


Mam zlew jednokomorowy nie całkiem w rogu, ale prawie, mało korzystam, bo jest zmywarka, a i tak go przeklinam. Generalnie to coś, co będzie w rogu, będzie miało utrudniony dostęp i tyle. Ze zlewu dokładnie w rogu nie da się korzystać, chyba że ścięty/zaokrąglony blat, przy
@benkier93: Piekarnik bym dał na koniec a zlew bliżej lodówki. Obok zlewu po lewej koniecznie zmywarka. Wtedy będziesz miał spory blat roboczy.
Piekarnik nie może być obok lodówki ze względu na wysoką temperaturę. Jak będziesz miał na końcu to przecież można odłożyć garnek z drugiej strony xD Sam zamierzam lekko powiększyć kuchnie i będę miał prawie taki sam układ. Kisne z ludźmi którzy mówią o jakimś trójkącie, specjalnymi układami - takie
@benkier93:
Spróbuj dać to w ten sposób żeby mieć naturalna linie lodówka - zlew - kuchenka.
Nie, nie będzie za blisko - wytniesz delikatnie przesuniętą dziurę w blacie tak żeby mieć malutki dystans między płytą a zlewem i będzie ok.

Lodówka i szafka nad nią niech się otwierają odwrotnie.
Szafka narożna koniecznie z nerką, to fajna opcja.
W górnej szufladzie polecam jeszcze taka dodatkowa szufladę wewnętrzną na rzadziej używane sztućce i
Pobierz dw951ga - @benkier93: 
Spróbuj dać to w ten sposób żeby mieć naturalna linie lodówka...
źródło: comment_1644702243SeJxvFB8c3DJxpQY8uL3fq.jpg