Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 142
Mirki może ktoś pomoże. W latach 50 moja babcia kupiła drewniany, stary, przedwojenny dom w powiecie siedleckim. Na strychu jakby między dachem a krokwią był zwinięty i owinięty w szaty i skórę obraz olejny. Obraz ten wziął mój ojciec i wisi do dzisiaj u mnie. Mam niestety problem z ustaleniem autorstwa. Nie da rady już namierzyć właścicieli domu niestety, a na krawędziach był trochę popękany, być może od złych warunków na strychu i aby zostać umieszczonym w ramie delikatnie ktoś go przyciął (pewnie ojczulek fachowiec xd) i tym samym usunął informacje o podpisie (o ile jakiś był, sam mówi że nie dało się nic odczytać). Obraz ma minimum 75 lat, w tamtych latach na malowanie nie mógł sobie pozwolić każdy, tylko ci którzy mieli kasę, doświadczenie i czas. Czy ktoś mógłby naprowadzić kto może być autorem?

#historia #sztuka #csiwykop #malarstwo #obrazy
iErdo - Mirki może ktoś pomoże. W latach 50 moja babcia kupiła drewniany, stary, prze...

źródło: comment_1644741527VmV7XFmgsTqvcZ4Cri9LOl.jpg

Pobierz
  • 84
@iErdo: a możesz zobaczyć inne jego dzieła? Jeśli kreska będzie podobna, możesz domniemywać autorstwo

Ewentualnie do oceny przez rzeczoznawcę, ale za usługę zapłacisz
  • 259
@iErdo to jest najprawdopodobniej jakiś nieznany obraz nieznanego dzisiaj malarza-chałturzysty świętych obrazków. Kiedyś było ich na pęczki, a posiadanie obrazu nie było czymś wyjątkowym. Malarz tego nie był nawet artystą i miał kiepski warsztat.

Niestety muszę Cię rozczarować. Twoje znalezisko nie jest niczym specjalnym i pewnie nie ustalisz autora. Tego typu obrazki nie mają jakies wartości poza sentymentalną dla Twojej rodziny.

Obraz mogli kupić w sklepie, mógł go namalować ktoś ze wsi,